PKO BP współfinansuje rozbudowę fabryki separatorów do baterii do e-aut SK HI-Tech Battery

Warszawa, 07.06.2023 (ISBnews) – PKO Bank Polski współfinansuje rozbudowę fabryki SK HI-Tech Battery Materials Poland, produkującej separatory wykorzystywane przy produkcji baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych, podał bank. Łączna kwota kredytu wynosi 300 mln USD, z czego udział PKO BP to 50 mln USD. Pozostałe instytucje biorące udział w konsorcjum to International Finance Corporation, Intesa Sanpaolo oraz Bank Pekao.

Fabryka należąca do SK HI-Tech Battery znajduje się w Dąbrowie Górniczej i jest jedynym zakładem tej firmy w Europie, podano.

"Współfinansowanie SK HI-Tech Battery Materials Poland to nie tylko wsparcie rozwoju w obszarze innowacji, ale również kolejne zielone finansowanie, które wpisuje się w strategię PKO Banku Polskiego. Wraz z dynamicznym rozwojem branży nowych technologii widzimy duży potencjał w finansowaniu takich nowatorskich przedsięwzięć. Wierzymy, że dzięki współpracy z SK HI-Tech Battery Materials Poland mamy realny wpływ na poprawę kondycji lokalnej gospodarki, a tym samym zwiększania konkurencyjności Polski na arenie międzynarodowej" – powiedział wiceprezes PKO BP nadzorujący Obszar Bankowości Firm i Przedsiębiorstw oraz Bankowości Korporacyjnej Andrzej Kopyrski, cytowany w komunikacie.

SK HI-Tech Battery Materials Poland to jedna z wielu spółek należących do koreańskiego koncernu SK ie technology Co. Ltd. – drugiego największego koncernu w Korei Południowej. Grupa działa w branży energetycznej, petrochemicznej, telekomunikacyjnej, elektronicznej i e-mobilności.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW; wchodzi w skład indeksu WIG20. Aktywa razem banku wyniosły 431,45 mld zł na koniec 2022 r.

(ISBnews)