Anwim: Elocity dostarczy technologię do infrastruktury punktów ładowania na stacjach Moya

Warszawa, 06.06.2023 (ISBnews) – Elocity dostarczy technologię do zarządzania infrastrukturą sieci stacji paliw Moya w projekcie zakładającym uruchomienie ponad 4000 własnych punktów ładowania do końca 2030 roku, podał Anwim.

"Zamierzamy brać aktywny udział w transformacji energetycznej kraju. Chcemy stać się jednym z liderów zmian, dlatego osią rozwoju całej grupy kapitałowej będzie w najbliższych latach zielona strategia. Jej zrealizowanie będzie możliwe przy technologicznym wsparciu Elocity" – powiedział członek zarządu Anwim Paweł Grzywaczewski, cytowany w komunikacie.

Integracja aplikacji Elocity z narzędziami sieci Moya było możliwe dzięki elastycznemu oprogramowaniu. Software Elocity tworzony od podstaw może być dowolnie dopasowany do potrzeb partnera, podkreślono.

"Nasza współpraca z Anwim S.A. pozwoli na zaprezentowanie pełni możliwości związanych z wykorzystaniem technologii, której twórcą i właścicielem jest Elocity. Jako partner technologiczny dostarczamy rozwiązanie, które umożliwia rozszerzenie funkcjonalności dotychczasowych rozwiązań flotowych MOYA, w tym aplikacji mobilnych dla kierowców, o narzędzia dla użytkowników samochodów elektrycznych. Co to oznacza dla użytkownika końcowego? Że dzięki naszej integracji kierowcy i klienci MOYA będą mieć dostęp do kompletu funkcjonalności z zakresu elektromobilności w ramach obecnie posiadanych narzędzi tj. aplikacji MOYA firma i Super MOYA" – powiedział CEO Elocity Michał Baranowski.

Pod koniec maja Anwim podał, że jego strategia rozwoju do 2030 r. zakłada dalszą ekspansję sieci stacji paliw Moya – do 800 punktów do 2030 r. – oraz zielone inwestycje – w tym stworzenie własnej gęstej sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz produkcję i sprzedaż prądu z odnawialnych źródeł energii. Anwim zapowiadał, że chce mieć ponad 4 tys. własnych punktów ładowania do końca 2030 r., a tym pod koniec tego roku – ok. 1 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznych w całym kraju.

Spółka Anwim od 2009 roku zarządza niezależną siecią stacji paliw pod marką Moya, która na koniec 2022 r. liczyła 401 placówek i była piątą największą siecią stacji paliw w Polsce. Plany zakładają powiększenie sieci do 500 obiektów do 2024 r.

(ISBnews)