Targi EKOTECH w Kielcach – 8-9 marca 2023 r.

Najnowsze rozwiązania w gospodarowaniu odpadami i najlepsi producenci branży komunalnej na Targach EKOTECH od 8 do 9 marca w Kielcach.

Już po raz 23. w Targach Kielce odbędą się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Będą one poświęcone zagadnieniom związanym z racjonalnym gospodarowaniem odpadami oraz szeroko pojętą ochroną środowiska i klimatu. Oprócz poznania najnowszych rozwiązań branżowych i szerokiej oferty merytorycznych spotkań oraz konferencji przygotowano atrakcyjne konkursy z cennymi nagrodami. Spotkanie branży komunalnej zaplanowano od 8 do 9 marca 2023 roku.

Najlepsi w branży na Targach EKOTECH

W Targach EKOTECH biorą udział specjaliści z branży komunalnej, najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci. 

Nowoczesne gospodarowanie odpadami na spotkaniu branży komunalnej w Kielcach

Wśród wystawców, którzy zadeklarowali swoją obecność w nadchodzącej edycji nie brakuje firm oferujących nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie gospodarowania odpadami. Są nimi: SANTRADE ze Stalowej Woli – dystrybutor maszyn, urządzeń i kompletnych systemów dla branż recyklingu, ARTechnik z najnowszymi maszynami do redukcji objętości odpadów i surowców wtórnych, firma Euro Centrum z Ekozgniatarkami do kompresowania odpadów, ITO z oprogramowaniem ułatwiającym prowadzenie działalności w obszarze gospodarki odpadami, a także Globtrak Polska z modułem komunalnym – inteligentnym systemem wywozu śmieci. W Targach Kielce będzie można zapoznać się z ofertą firmy Arbena – oferującą m.in. magazyny dla branży recyklingowej, ELJOT – wiodącym producentem i dostawcą detektorów i separatorów metali, UNTHA – niezawodnym dostawcą rozwiązań w zakresie rozdrabniania, a także R3 Polska – pomysłodawcą i projektantem systemu wspierającego zbiórkę opakowań po napojach. 

Branżowe konferencje i seminaria na Targach EKOTECH

W programie EKOTECH jest szereg wydarzeń skierowanych do przedstawicieli administracji publicznej oraz przedsiębiorców. Także do wszystkich osób zainteresowanych kwestiami ochrony środowiska i gospodarowania odpadami komunalnymi. Uczestnicy pierwszego dnia, 8 marca, będą mogli wziąć udział w Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami. Forum organizowane jest pod hasłem „E3, czyli ekologia-ekonomia-energetyka w gospodarce odpadami”. W tym dniu odbędzie się także cykl wykładów poświęconych pozwoleniom zintegrowanym, działalności w postaci chowu drobiu, trzody chlewnej i bydła. W trakcie targów EKOTECH, odbędzie się również seminarium przygotowywane przez firmę Katalizator. Tematem będą rozwiązania istotnych w procesie redukcji lotnych związków organicznych. Zwiedzający nie tylko poznają katalityczne, jak i termiczne rozwiązania istotne w procesie redukcji LZO. Także poszerzą swoją wiedzę na temat nowoczesnych instalacji przemysłowych. Również pierwszego dnia targów, będzie mowa o przyszłości bezpieczeństwa w transporcie komunalnym. Także o istotnych  zmianach w przepisach normy PN-EN1501-01:2021 Organizatorem konferencji jest firma Globtrak Polska Sp. z o.o. Drugiego dnia targów tj. 9 marca,  zaplanowano konferencję pn.  „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie”, której tematem przewodnim będzie gospodarka o obiegu zamkniętym. Odbędzie się także konferencja „Stacja demontażu pojazdu–działalność i perspektywy rozwoju” na którą zaprasza organizator: Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Na poszczególne konferencje, z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, obowiązuje rejestracja na stronie wydarzeń towarzyszących: https://www.targikielce.pl/ekotech/wydarzenia-towarzyszace

Targi EKOTECH odbędą się od 8 do 9 marca 2023 roku w Kielcach. Wstęp bezpłatny, wystarczy się zarejestrować na: www.targikielce.pl/ekotech