Daj swoim butom drugie życie z CCC

Grupa CCC sukcesywnie rozszerza akcję „Daj swoim butom drugie życie”. Jej celem jest zbiórka używanego obuwia, które następnie jest zagospodarowane w odpowiedzialny sposób. Obecnie w całej Polsce znajduje się już 50 punktów, w których klienci mogą zostawić buty. Do końca czerwca w specjalne pojemniki zostanie wyposażonych większość sklepów CCC

– Zainicjowana w 2020 roku akcja „Daj swoim butom drugie życie” spotkała się z bardzo pozytywną reakcją naszych klientów. W ramach pilotażu zebraliśmy aż 10 ton zużytego obuwia. Otrzymywaliśmy także dużo pytań o to, kiedy udostępnimy kolejne lokalizacje. Postanowiliśmy więc, że już do końca czerwca, specjalne pojemniki na zużyte obuwie staną na stałe w większości sklepów CCC w Polsce! – mówi Jakub Grzelak, dyrektor Zarządzający ds. Retail w CCC w Grupie CCC.

W ramach akcji klienci CCC mają możliwość przekazania używanej pary obuwia dowolnej marki, w każdym rozmiarze i fasonie. Firma zadba, aby wszystkie buty zostały zagospodarowane w odpowiedzialny sposób. Część z nich, po dezynfekcji i drobnych naprawach, trafi do potrzebujących. Reszta trafi do bezpiecznej zutylizacji. W ten sposób spółka dba o środowisko naturalne i promuje świadome korzystanie z produktów.Osoby, które włączą się w projekt i oddadzą zużyte obuwie do pojemników, otrzymają specjalny voucher rabatowy na zakupy w CCC.

Lista punktów działających aktualnie w ramach akcji „Daj swoim butom drugie życie” dostępna jest pod linkiem – TUTAJ.