Renault wdraża rozwiązania wodorowe

Hyvia

Powstanie wodorowy furgon Renault. Jego produkcję zapowiedziała należąca do koncernu spółka Hyvia. Odpowiada ona za produkcję zielonego wodoru, jego dystrybucję oraz gamę lekkich samochodów dostawczych. Dodatkowo przedstawiono prototypowe rozwiązanie stacji tankowania wodoru.

Duży furgon do transportu towarów z przestrzenią ładunkową o pojemności 12 m3 i z zasięgiem do 500 km będzie dostępny w 2022 roku. Jest.wyposażony w ogniwo paliwowe o mocy 30 kW, którego montaż rozpocznie Hyvia we Francji pod koniec tego roku. Także we Francji odbywa się produkcja samochodu, jego silnika elektrycznego oraz montaż napędu wodorowego. 

Ponadto spółka ujawnia swój prototyp stacji tankowania wodoru. Umożliwią one dystrybucję wodoru w lokalizacjach z nie do końca rozwiniętą infrastrukturą. Krótki czas tankowania, stacja prosta w obsłudze i bezpieczna w eksploatacji. Jej montaż rozpocznie się we Francji pod koniec tego roku 

Zaprezentowane. prototypy są pierwszymi przykładami unikalnego i kompletnego ekosystemu firmy Hyvia. Obejmuje on produkcję i dystrybucję zielonego wodoru, jak również gamę lekkich samochodów dostawczych na ogniwa paliwowe. 

– Prezentujemy nasze pierwsze prototypy z napędem wodorowym. Hyvia  to rozwiązania dla mobilności z wykorzystaniem wodoru, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Są odpowiedzią na wyzwania, jakie ten nowy rodzaj mobilności stawia przed nami. W trosce o dekarbonizację mobilności Hyvia  będzie mogła wdrażać kompletny ekosystem na nowych obszarach oraz we flotach klientów biznesowych. Utworzona w czerwcu 2021 roku spółka idzie śmiało naprzód, wykorzystując przy tym doświadczenie i wiedzę obu liderów: Grupy Renault i Plug Power – powiedział David Holderbach, dyrektor generalny Hyvia.