ReStore pomoże biznesowi realizować Cele Zrównoważonego Rozwoju

reStore

Od roku sklep charytatywny ReStore Fundacji Habitat for Humanity Poland realizuje ideę sklepu socjalnego połączonego z działalnością dobroczynną. Przez dwanaście miesięcy wybronił przed utylizacją ponad 350 ton mebli. Jednocześnie wspomagając osoby w kryzysie bezdomności lub żyjące w warunkach wymagających natychmiastowej poprawy.

Stop wykluczeniu

ReStore to sklep non-profit. Otrzymuje w formie darowizn meble i artykuły wyposażenia wnętrz oraz materiały wykończeniowe. Wszystkie zyski wypracowane ze sprzedaży przeznaczone są na realizację celów statutowych Fundacji Habitat for Humanity Poland.  

– Wspieramy rozmaite przedsięwzięcia. Głównie osoby niezamożne, które nie mają gdzie mieszkać lub mieszkają w nieodpowiednich warunkach. Pomagamy niezamożnym rodzinom budować i remontować lokale mieszkalne. Wspieramy osoby aktywne, które biorą czynny udział w polepszeniu swojej sytuacji. Dlatego traktujemy je jak partnerów i wspólnie staramy się zaspokoić ich potrzeby mieszkaniowe — opowiada Maria Malinowska-Sikora — odpowiedzialna za rozwój ReStore.

Drugie życie biurka

Asortyment sklepu stanowią meble i wyposażenie domowe (lampy, drobiazgi, sztućce, ceramika, zastawy, książki), które przekazane zostały przez osoby indywidualne. W ten sposób dostarczone tam przedmioty otrzymują drugie życie. Równie ważni, co darczyńcy indywidualni, są partnerzy biznesowi. ReStore pomaga instytucjom rozwiązywać problem nieużywanych sprzętów biurowych. Niedawno jeden z banków przekazał Fundacji do odsprzedaży w sklepie ReStore wyposażenie z dwóch likwidowanych lokalizacji. Przed utylizacją uratowano aż 6 ton mebli!

– W dobie pandemii często słyszy się o tym, że firmy zmniejszają powierzchnie biurowe organizując pracę rotacyjną. Bardzo chętnie wykorzystamy niepotrzebne już sprzęty – opowiada Malinowska-Sikora. I dodaje: – Dużo słyszy się obecnie o realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Pamiętajmy, że wspieranie naszej działalności to realizacja celów pierwszego – walki z ubóstwem. A także siódmego (czysta energia dla każdego) oraz 11 (zrównoważone miasta i społeczności).

Część asortymentu ReStore można obejrzeć w wersji online sklepu www.sklep.restore.org.pl.

Zobacz też nasz tekst na temat sklepów socjalnych