„Dbamy o wodę” – na ratunek Żywiecczyźnie

Grupa Żywiec i Żywiec Zdrój powołały koalicję „Dbamy o wodę”. Poprzez edukację i współpracę firmy będą aktywizować do działania, po to by ochronić zasoby wodne Żywiecczyzny. We wspólnym manifeście obie spółki podkreślają znaczenie wody dla regionu i zapraszają do działań na rzecz retencji. To pierwsze tego typu partnerstwo dwóch dużych firm w Polsce.

Zmiany klimatu wywołują coraz gwałtowniejsze zjawiska pogodowe. Zakłócają one obieg wody w przyrodzie i utrudniają jej naturalną retencję. Skutki nagłych ulew przeplatanych coraz dłuższymi okresami suszy będą szczególnie odczuwalne na terenach górzystych, takich właśnie jak Żywiecczyzna. Dlatego dwie firmy związane z regionem – Grupa Żywiec i Żywiec Zdrój – powołały Koalicję na rzecz retencji „Dbamy o Wodę”.

Integracja lokalnego biznesu wokół koalicji „Dbamy o wodę”

Jej głównym celem jest integracja lokalnego biznesu, przedstawicieli świata nauki, organizacji pozarządowych, administracji oraz samorządów. Firmy chcą edukować i inicjować działania na rzecz ochrony zasobów wodnych i racjonalnego gospodarowania nimi.

– Woda jest najcenniejszym surowcem zarówno w przyrodzie, jak i w naszej działalności. Nie możemy pozostać obojętni na wpływ zmian klimatycznych na jej zasoby. Dzięki koalicji wychodzimy poza branże piwną i łączymy siły z Żywiec Zdrój – mówi Simon Amor, prezes Grupy Żywiec.

– Od lat dokładamy starań, aby jak najlepiej chronić to, co jest najcenniejszym zasobem dla regionu i jego mieszkańców. Czas na kolejny krok. Jako dwie największe firmy z regionu łączymy siły. Wierzymy, że wspólnie nie tylko jesteśmy w stanie osiągnąć więcej, ale także możemy inspirować innych do działania. – mówi Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój.