Ratujmy Bałtyk – już w sobotę „Godzina dla ziemi”

#Bałtyk

Doroczna akcja fundacji WWF „Godzina dla ziemi” dobiega końca. Już w sobotę 27 marca w milionach domów na całym świecie na godzinę zgasną światła w symbolicznym geście na rzecz ochrony środowiska naturalnego i przyrody. Jest to największa na świecie ekologiczna inicjatywa społeczna.

W tym roku głównym motywem „Godziny dla Ziemi” jest przypomnienie o znajdującej się w głębokim kryzysie i walczącej o przetrwanie faunie i florze Morza Bałtyckiego. Jednym z największych problemów Bałtyku jest brak zrównoważonego rybołówstwa. Konsekwencje tego negatywnie oddziałują na ekosystem i jednocześnie doprowadzają do kurczenia się wielu poławianych stad ryb.

Na stronie www.godzinadlaziemi.pl można podpisać petycję w sprawie ochrony ekosystemu Morza Bałtyckiego. Petycja skierowana jest do premiera. Zawiera opis najpilniejszych problemów Bałtyku oraz gotowe do wdrożenia rozwiązania. Do tej pory zebrano około 40 tys. podpisów.

Jak można włączyć się w akcję „Godzina dla ziemi”?

  • Podpisz petycję do Premiera RP na stronie www.godzinadlaziemi.pl
  • Wybierz swoje sentymentalne zdjęcie z pobytu nad Bałtykiem i opublikuj je na swoim Instagramie. Dodatkowo dodaj hasztag #godzinadlabałtyku, oznacz @wwfpolska i namów swoich znajomych do podzielenia się swoimi wspomnieniami i dodawania podobnych zdjęć 
  • Za pośrednictwem InstagramStories podziel się petycją – www.godzinadlaziemi.pl
  • 27 marca o 20:30 zgaś światło na 60 minut.