Onde sprzeda spółki posiadające projekty PV na 23,1 MW za min. 19 mln zł

Warszawa, 15.03.2024 (ISBnews) – Onde zawarło z PV Barlinek umowę sprzedaży 100% udziałów w spółkach zależnych SPV Czerwona Woda i Invest PV, będących właścicielami trzech projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy zainstalowanej 23,1 MW, podało Onde. Wartość umowy to 19 mln zł plus maksymalnie 5 mln zł dodatkowo.

Dwa projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 18,72 MW są aktualnie w budowie, a jeden projekt o mocy 4,42 MW znajduje się w fazie dewelopmentu, podano również.

"Łączna cena sprzedaży za 100% udziałów w spółkach zależnych ustalona została na kwotę ok. 19 mln zł. Emitentowi przysługiwać będzie także dodatkowe wynagrodzenie w maksymalnej kwocie ok. 5 mln zł, przy czym w odniesieniu do dwóch projektów farm fotowoltaicznych będących aktualnie w budowie cena dodatkowa będzie należna w przypadku uzyskania dla tych projektów koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej, a w odniesieniu do projektu fotowoltaicznego będącego na etapie dewelopmentu, cena dodatkowa będzie należna pod warunkiem doprowadzenia tego projektu do statusu ready to build" – czytamy w komunikacie.

Ponadto, w odniesieniu do projektu fotowoltaicznego będącego aktualnie w fazie dewelopmentu, w przypadku uzyskania statusu ready to build w terminie nie dłuższym niż 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy sprzedaży, wejdzie w życie umowa na wykonanie przez Onde kompleksowych robót elektroenergetycznych i budowlanych dotyczących budowy farmy fotowoltaicznej (w formule EPC) za wynagrodzeniem, w kwocie ok. 15 mln zł netto, wynika także z materiału.

Onde jest wykonawcą infrastruktury dla sektora odnawialnej energetyki (OZE), w szczególności farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych. Funkcjonuje również w sektorze budownictwa drogowo-inżynieryjnego realizując inwestycje dla infrastruktury drogowej w Polsce. Spółka działa w ramach Grupy Erbud. Onde zadebiutowało na GPW w 2021 r.

(ISBnews)