Axpo Polska odkupi energię z 6 farm wiatrowych DIF Capital Partners o mocy 171 MW

Warszawa, 12.03.2024 (ISBnews) – Axpo Polska podpisało kontrakt PPA na odbiór energii z sześciu farm wiatrowych w Polsce należących do DIF Capital Partners, podała spółka. Łączna moc zainstalowana farm wynosi 171 MW, a ich roczna produkcja zielonej energii szacowana jest na około 500 GWh.

W ramach współpracy nawiązanej z DIF Capital Partners, firmą zarządzającą funduszami infrastrukturalnymi z siedzibą w Holandii, Axpo odbierze energię ze wszystkich farm wiatrowych DIF Capital Partners w Polsce. Umowa obejmuje sześć farm wiatrowych zlokalizowanych w województwach kujawsko-pomorskim, podlaskim i wielkopolskim i przewiduje rozliczenie na rynku spot, zakup gwarancji pochodzenia oraz świadczenie usług bilansowania, podano. 

"Polska może pochwalić się znaczącym potencjałem w zakresie lądowej energetyki wiatrowej, dlatego cieszy nas pojawienie się kolejnego inwestora, który jest zainteresowany rozwijaniem działalności w tym zakresie na polskim rynku. Doceniam, że DIF Capital Partners zdecydowali się zaufać naszej wiedzy i międzynarodowemu doświadczeniu" – powiedział dyrektor ds. klientów instytucjonalnych w Axpo Polska Mateusz Marczewski, cytowany w komunikacie.

Negocjacje pomiędzy podmiotami wspierał ze strony Axpo Konrad Kosicki, partner kierujący praktyką energetyki i zasobów naturalnych w warszawskim biurze Greenberg Traurig.

Axpo Polska jest częścią Grupy Axpo – największego producenta energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowego lidera w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Na polskim rynku spółka działa od ponad 20 lat, gdzie stała się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii.

(ISBnews)