Emitel zainstalował panele PV o mocy 1,37 MW przy 43 stacjach nadawczych

Warszawa, 23.01.2024 (ISBnews) – Emitel, we współpracy z EDP Energia Polska, zainstalował łącznie 3 014 paneli fotowoltaicznych o mocy 1,37 MWp, które zasilą łącznie 43 stacje nadawcze i maszty przekaźnikowe należące do spółki, podało EDP. 

"Nasza działalność jest zależna od energii elektrycznej, a oszczędzanie energii jest teraz szczególnie istotne, gdy mierzymy się z jej wysokimi kosztami. Wdrażamy projekty poprawiające efektywność jej wykorzystania w spółce oraz u klientów w ramach technologii IoT. Podejmujemy działania mające na celu redukcję zużycia energii oraz wykorzystanie źródeł odnawialnych, co również umożliwia współpraca z EDP EP" – powiedział dyrektor biura zakupów w Emitelu Robert Dudziak, cytowany w komunikacie.

EDP Energia Polska działa na polskim rynku energetycznym od 2020 roku i jest członkiem Grupy EDP. Firma dostarcza klientom biznesowym rozwiązania energetyczne i fotowoltaiczne. Sama Grupa EDP działa na polskim rynku od 2007 roku poprzez EDP Renewables Polska, rozwijającą duże projekty farm wiatrowych i fotowoltaicznych.

Emitel to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej oraz uczestniczy w tworzeniu inteligentnych miast i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.

(ISBnews)