Arval zarejestrował 939 pojazdów elektrycznych w ciągu dziesięciu miesięcy 2023

Warszawa, 07.12.2023 (ISBnews) – Arval Service Lease Polska zarejestrował 939 samochodów elektrycznych w okresie od stycznia do końca października 2023 r., co stanowi ponad połowę wszystkich elektryków zarejestrowanych przez firmy z branży car fleet management w Polsce, podała spółka. Łącznie we flocie Arval znajduje się ponad 3 000 samochodów elektrycznych, w tym 1 375 pojazdów dostawczych eLCV.

"Nasi klienci bardzo chętnie wybierają pojazdy objęte dofinansowaniem z programu 'Mój elektryk'. Zainteresowanie autami lokalnie niskoemisyjnymi dotyczy w równym stopniu samochodów osobowych i dostawczych. Mniej więcej jedna trzecia przyznanych dotacji trafiła do klientów z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Klienci docenili także profesjonalne podejście Arval i wsparcie przy wypełnianiu i składaniu dokumentacji do BOŚ" – powiedział product & innovations manager w Arval Service Lease Polska Rafał Tarnacki, cytowany w komunikacie.

Spółka z Grupy BNP Paribas, specjalizująca się w wynajmie długoterminowym, złożyła wnioski o dotację do ponad 2,5 tys. samochodów elektrycznych, czyli na ok. 110 mln zł. NFOŚiGW dotychczas rozpatrzył pozytywnie wnioski o dopłatę do 2 266 pojazdów, przyznając na nie dotacje. To jedna czwarta z przeszło 12,5 tys. wniosków o łącznej wartości ponad 409 mln zł, które wpłynęły do Banku Ochrony Środowiska po dwóch latach od uruchomienia dofinansowania z programu "Mój elektryk" dla klientów korzystających z pojazdów elektrycznych w ramach wynajmu i leasingu pojazdów, wskazano też w materiale.

Arval specjalizuje się w wynajmie pojazdów z pełną obsługą oraz w nowych rozwiązaniach w zakresie mobilności. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z niemal 1,6 mln pojazdów na całym świecie (koniec grudnia 2022 r.). Firma powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością Grupy BNP Paribas.

(ISBnews)