Columbus Energy wykupił pozostałe udziały w spółkach zależnych w Czechach i na Słowacji

Warszawa, 18.09.2023 (ISBnews) – Columbus Energy nabył 100% udziałów w spółce Taurean, która posiada 36% udziałów w spółce Columbus Energy a.s. z Czech oraz 36% udziałów Columbus Energy Slovensko ze Słowacji, podała spółka. W wyniku transakcji udział Columbus Energy (bezpośrednio i pośrednio) w obu tych spółkach wzrósł do 88%. Następnie Columbus nabył pozostałe 12% udziałów w spółce Columbus Energy a.s. oraz 12% w Columbus Energy Slovensko, w wyniku czego posiada 100% udziałów w obu tych spółkach.

W konsekwencji nabycia wszystkich udziałów w spółkach zależnych funkcjonujących w Republice Czeskiej i na Słowacji, wygasły wcześniejsze umowy joint venture.

"Zdecydowaliśmy się rozwiązać umowy inwestycyjne ze wspólnikami w Czechach i Słowacji i przejąć pełną kontrolę nad rozwijaną tam działalnością. Widzimy duży, a przede wszystkim długoterminowy potencjał na tym rynku, dlatego chcemy samodzielnie koordynować wszystkie procesy. Naszym celem jest zwiększenie działalności operacyjnej w segmencie B2B oraz B2G, myślimy też o inwestycjach w
projekty farmowe" – skomentował prezes Dawid Zieliński, cytowany w komunikacie.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. W marcu 2023 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect.

(ISBnews)