Fundusz należący do Modus Asset Management pozyskał 85 mln euro na inwestycje w OZE

Warszawa, 13.06.2023 (ISBnews) – Fundusz Infrastruktury Czystej Energii, należący do  Modus Asset Management, zgromadził 85 mln euro w ramach pierwszej fazy pozyskiwania środków finansowych, podał Modus. Fundusz będzie inwestował w projekty z zakresu energetyki słonecznej i wiatrowej w Polsce (do 50% pozyskanych środków), a także w krajach bałtyckich i innych państwach Europy Środkowej.

Modus Asset Managment jest obecnie zaangażowany w kilkanaście procesów akwizycyjnych, a pozyskany kapitał pozwoli na dalsze inwestycje w rozwój portfela aktywów OZE. Do końca 2022 roku, poprzez fundusze celowe, Modus Asset Management przejął projekty o łącznej mocy 113 MW od różnych deweloperów w Polsce.

"Polska jest obecnie jednym z kluczowych rynków w naszej strategii. Do tej pory, z powodzeniem, działaliśmy tutaj poprzez fundusz Modus Poland Solar Fund I, co potwierdza naszą silną pozycję w regionie. Fundusz Infrastruktury Czystej Energii ma pomóc w przyspieszeniu transformacji w kierunku OZE. Został zaprojektowany tak, aby zwiększyć nasze zaangażowanie w Polsce, gdzie planujemy zainwestować do 50% pozyskanych środków w rozwój czystej energetyki" – powiedział CEO Modus Asset Management Povilas Pečiulis, cytowany w komunikacie.

Fundusz będzie inwestować w projekty fotowoltaiczne i wiatrowe, a także w kolokowane magazyny energii. Oczekuje się, że łączna moc zainstalowana, w portfelu funduszu, osiągnie 600 MW. Fundusz będzie koncentrował się na projektach na późnym etapie rozwoju i gotowych do budowy, a także na transakcjach "pod klucz", zapowiedziano.

Według głównych inwestorów: Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego i Swedbanku, w regionie istnieje duże zapotrzebowanie na fundusze inwestycyjne OZE, takie jak Fundusz Infrastruktury Czystej Energii.

Clean Energy Infrasrtucture Fund to czwarty fundusz energii odnawialnej uruchomiony przez Modus Asset Management. Ma on obecnie najwyższy rating zrównoważonego rozwoju wśród produktów finansowych Dark Green i opiera się na inwestycjach długoterminowych. Okres
inwestycyjny funduszu to pięć, a jego cykl życia to dziesięć lat. Docelowo jego wartość ma wynieść 200 mln euro, z twardym limitem na poziomie 350 mln euro.

Modus Asset Management jest licencjonowanym i regulowanym zarządcą aktywów, specjalizującym się w energii odnawialnej. Obecnie inwestuje w Polsce, krajach bałtyckich i niektórych państwach Europy Środkowej.

(ISBnews)