Więcej stacji ładowania PKN ORLEN i opłaty

PKN ORLEN zwiększa dostępność paliw alternatywnych na swoich stacjach. Od początku 2020 r. Koncern przyłączył do sieci 28 szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznych. Kolejne czekają na odbiory. Kończy się również okres testowy, w którym korzystanie z ładowarek było bezpłatne. Od dzisiaj, w pięciu lokalizacjach, za ładowanie aut elektrycznych trzeba płacić. Docelowo opłata będzie obowiązywała w całej sieci ładowarek PKN ORLEN. Nowy cennik, nie obejmuje usługi abonamentu. Wprowadzenie abonamentu nastąpi  do końca 2021 roku.

Strategia ORLEN2030, zakłada m.in rozwój sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych na stacjach paliw. PKN ORLEN posiada już 67 stacji ładowania, a kolejne 83 powinniśmy oddać do użytku do końca 2021 r. Natomiast w całej Grupie ORLEN w Polsce i zagranicą funkcjonuje blisko 150 takich stacji.

Cennik przewiduje opłaty w wysokości:

AC – 1,43 PLN/kWh
DC 50 kW – 1,99 PLN/kWh
DC (˃50)/100/150kW – 2,39 PLN/kWh
Postój – 0,4 PLN/min* 
*Opłata naliczana po 45 minutach od rozpoczęcia ładowania dla złączy DC o mocy 50/100/150 kW lub po 60 minutach dla złączy AC

PKN ORLEN ostatnio uruchomił aplikację ORLEN Charge, która umożliwia znalezienie w szybki i wygodny sposób najbliższej stacji ładowania, sprawdzenie, które złącza są aktualnie dostępne na danej ładowarce oraz mocy dostępnych na złączu, rozpoczęcie i zakończenie sesji ładowania w dowolnym momencie i miejscu, czy sprawdzenie poziomu naładowania na złączach DC oraz mocy z jaką ładuje się pojazd. Użytkownik ma również możliwość szybkiej komunikacji z infolinią ORLEN 24/7 w razie problemu z ładowarką, sprawdzenia historii swoich sesji ładowania oraz udogodnień znajdujących się w pobliżu stacji ładowania ORLEN.

W sieci PKN ORLEN funkcjonuje obecnie 67 stacji szybkiego ładowania o mocy 50 i 100 kW. Kolejne są w fazie realizacji. Znajdują się wzdłuż najważniejszych tras komunikacyjnych. Wyposażone są w złącza DC tj. CHAdeMO, CCS a także AC Typ 2, obsługujące wszystkie typy samochodów elektrycznych dostępnych na świecie.

Opłaty będą wdrażane stopniowo. W pierwszej kolejności zostaną uruchomione na następujących stacjach ładowania: 

Łódź –  ul. Brzezińska 25
Wrocław – ul. Szybowcowa 27
Katowice – ul. Piotrowicka 92
Gdynia – ul. Morska 495
Kraków – ul. Armii Krajowej 21a