Żabka: z własnym kubkiem płacisz mniej

Żabka, kawa na wynoś,

Często się mówi o konieczności stosowania produktów wielorazowych. Jednak w praktyce brakuje instrumentów zachęcających konsumentów do korzystania z takich opakowań. Jak to zrobić pokazała właśnie Żabka. Zaoferowała wszystkie ciepłe napoje taniej o złotówkę, jeżeli przygotujemy je we własnym kubku. Szkoda tylko, że akcja skończy się w połowie września, a nie zagości na stałe w sklepach sieci.

 W Żabce promujemy odpowiedzialne zachowania i wspieramy klientów w podejmowaniu świadomych i dobrych decyzji. Dlatego zachęcamy do przychodzenia do Żabki po kawę z własnymi kubkami. Są one jednym z rozwiązań, dzięki którym możemy mieć bezpośredni wpływ na minimalizację produkcji odpadów. Promocyjna cena jest dodatkową zachętą do tego, aby możliwość zamówienia kawy we własnym kubku powoli stawała się dobrym przyzwyczajeniem –  mówi Jarosław Serednicki, dyrektor marketingu w Żabka Polska. 

Duża popularność kawy „to go”

Według najnowszych badań Café Monitor 2022[1] dotyczących zwyczajów związanych ze spożyciem kawy w Polsce, Żabka plasuje się pośród trzech najczęściej wymienianych miejsc, do których można się udać, aby wypić kawę. 

Wspomniane badanie wskazuje, że Żabka jest jednym z trzech liderów, najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych spośród miejsc serwujących kawę. Jej przewagą jest to, że „jest blisko domu, kawa jest tańsza niż gdzie indziej, a obsługa szybka i miła”. Do tego kawę można kupić przy okazji innych zakupów. Z analiz sprzedażowych sieci wynika, że klienci najczęściej sięgają po caffé latte, a ulubioną porą zakupu w tygodniu jest 8:00-9:00 oraz 11:00-12:00 w trakcie weekendu.


[1] Raport z badania syndykatowego ARC Rynek i Opinia Warszawa 2022.