Oddaj regał IKEA i zyskaj rabat

Od 22 listopada IKEA wprowadza usługę odkupu używanych mebli. Trafią one do działów circular hub, gdzie będą miały szansę znaleźć nowy dom. Niepotrzebny jest paragon. Wystarczy przywieźć do sklepu stary mebel (może mieć maksymalnie 5 lat) aby otrzymać kartę refundacyjną do wykorzystania w sieci IKEA.

Usługa „Oddaj i zyskaj” wystartuje w sklepach od 22 listopada. Używane meble IKEA, nie starsze niż pięcioletnie, można przywieźć do sklepu i odsprzedać w Dziale Obsługi Klienta. Przed wizytą w sklepie należy odwiedzić stronę internetową www.IKEA.pl/oddajizyskaj, aby otrzymać wycenę mebla. Trzeba odpowiedzieć krok po kroku na pytania, m.in. o jego rodzaj i stan. Po akceptacji wyceny, należy przyjechać z meblem do sklepu. W Dziale Obsługi Klienta mebel zostaje sprawdzony pod kątem zgodności z wcześniej złożoną ofertą. Za mebel otrzymuje się kartę refundacyjną na zakupy w sklepie oraz na IKEA.pl. Używane produkty trafiają do działu circular hub. Tam można je kupić po okazyjnej cenie. W ten sposób niepotrzebne już klientom meble zyskują szansę na nowy dom i życie.

– Z badania, Climate Action Research, wynika, że oczekujemy wsparcia od biznesu w podejmowaniu na co dzień bardziej przyjaznych dla planety działań. Jedną z najważniejszych barier, powstrzymujących od tego jest przekonanie, że zrównoważone życie jest zbyt drogie – – mówi Agata Czachórska z IKEA Retail w Polsce. – Z drugiej strony to, co motywuje nas do eko-zachowań, to przede wszystkim oszczędność. Na tegoroczny Black Friday postanowiliśmy uruchomić usługę „Oddaj i Zyskaj”, która wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. W ten sposób dokładamy wspólnie cegiełkę do ograniczania zużycia zasobów naturalnych. Zyskują klientki i klienci oraz planeta – dodaje.

Więcej szczegółów na temat usługi można znaleźć na stronie www.IKEA.pl/oddajizyskaj.