Domański: Wzrost PKB wyniesie ok. 3% r/r w 2024 r. i przyspieszy w 2025 r.

Warszawa, 07.02.2024 (ISBnews) – Polska gospodarka urośnie o ok. 3% r/r w br. i będzie dalej przyspieszać w 2025 r., poinformował minister finansów Andrzej Domański.

"Nasza gospodarka wzrośnie w tym roku o ok. 3%, a następnie przyspieszy w 2025 roku. Tak więc otoczenie gospodarcze jest całkiem dobre" – powiedział Domański podczas Forum Grupy EBI w Luksemburgu.

Dodał, że obecnie przed Polską istnieje wiele wyzwań inwestycyjnych i do priorytetów należy obszar edukacji, zielonej energii oraz transformacja i obronność.

"Przed nami wiele wyzwań. Wierzę, że jedno po drugim zdołamy sobie z nimi poradzić. Nasze priorytety inwestycyjne są dość jasne: edukacja, transformacja w kierunku zielonej energii oraz obronność" – zadeklarował Domański.

Podkreślił, że liczy na szybsze decyzje inwestycyjne.

"Widzimy oczywiście duży potencjał w energetyce wiatrowej, słonecznej, ale także jądrowej. Tak więc jest to bardzo ważne i rząd już uznał to za priorytet. A na koniec, co nie mniej ważne, wiele już powiedziano podczas tego spotkania na temat obronności. Chciałbym tylko podać jeszcze jedną liczbę w tym roku Polska wyda 4,1% PKB na obronność" – podsumował minister.

Tegoroczna ustawa budżetowa zakłada wzrost PKB na poziomie 3% w 2024 r. i 3,4% w 2025 r.

(ISBnews)