Ogrzewanie w 2024 roku

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła. Oczywiście są to dobre rozwiązania i praktyki, które zredukują koszty utrzymania domu, firmy, małych czy dużych hal przemysłowych, ale czy da się zrobić to lepiej i efektywniej? Oczywiście, że tak. Powoli coraz więcej się słyszy o zaopatrzeniu się w piec jonowy, który może dopełnić naszą infrastrukturę i jeszcze lepiej zredukować koszty. Kto powinien zwrócić uwagę na piece jonowe?

Piece jonowe to dobre rozwiązanie dla większości z nas. Źródła ciepła są coraz częściej urozmaicane w dodatkowe sterowniki czy innowacyjne technologie, także każdy kto zastanawia się nad zakupem paneli słonecznych czy chce ulepszyć swoją instalacje powinien w pierwszej kolejności sprawdzić te innowacje. 

W procesie konstruowania systemu grzewczego Yono-tech priorytetowym celem było zlikwidowanie głównej niedoskonałości tradycyjnych pomp ciepła, a mianowicie niskiej efektywności w warunkach niskich temperatur oraz aktywacji grzałek oporowych w buforach, co wiązało się z ogromnym zużyciem energii elektrycznej.

Piec Yonovy charakteryzuje się stałą wydajnością niezależnie od pory roku czy temperatur zewnętrznych, eliminując jednocześnie obecność zewnętrznej jednostki z wirnikiem. Osiąga on wysoką sprawność na poziomie 102,5 proc. przy ciągłej pracy, a wskaźnik sprawności bezwładności jonowej oscyluje między 1,8 a 2,5, umożliwiając uzyskanie 25 kW energii cieplnej z zużyciem 10 kWh energii elektrycznej dostarczonej do zasilania pieca jonowego.

W systemie zasilania istnieje możliwość wykorzystania paneli fotowoltaicznych o proporcjonalnych mocach, co stanowi korzyść dodatkową. Montaż jest prosty, urządzenie ma niewielkie wymiary, a cena jest prawie dwukrotnie niższa w porównaniu do urządzeń o tej samej mocy grzewczej, tj. 10 kW, 15 kW, 20 kW, 25 kW, a także w układzie kaskadowym.

Wyróżniającym się atutem jest szybki wzrost temperatury w trakcie działania, a także dostosowane sterowanie do wykorzystania nowych, godzinowych stawek energii, które planuje się wprowadzić w 2024 roku.

Dzięki wymienionym zaletom uzyskujemy jednolity i efektywny system ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej, eliminując konieczność stosowania paliw kopalnych, skomplikowanych pomp ciepła, kosztownych serwisów oraz znacznie redukując rachunki za energię elektryczną do minimum.

Dlaczego piec jonowy eliminuje popularne pompy ciepła?

1. Długoterminowe gwarancje – oferujemy nasze urządzenie z gwarancją trwającą 5 lat dla klientów. Istnieje możliwość rozszerzenia okresu gwarancyjnego do 10 lat.

2. Konkurencyjna cena – nasze urządzenie jest dostępne w atrakcyjnej cenie, szczególnie w porównaniu z tradycyjnymi pompami ciepła.

3. Wszechstronność – urządzenie może być instalowane w różnorodnych warunkach, umożliwiając dostosowanie do dowolnej instalacji centralnego ogrzewania klienta. Istnieje opcja łączenia z różnymi źródłami ciepła i dostosowania do zróżnicowanej powierzchni. Montaż jest możliwy nawet w słabo izolowanych budynkach.

4. Konstrukcja – nasze urządzenie składa się z kilku elementów umieszczonych w zamkniętej obudowie, zapewniającej hermetyczność. Część hydrauliczna i elektryczna są odseparowane, a urządzenie nie zawiera elementów ruchomych.

5. Efektywność – piec pracuje efektywnie nawet w ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych. Wydajność urządzenia nie jest znacząco zmieniana przez temperaturę otoczenia.