Rekopol i Biedronka wspólnie edukują o zbiórce butelek PET

Wakacyjna trasa śmieciarki Mieci

Rozpoczęła się wakacyjna trasa śmieciarki Mieci – interaktywnej ekowystawy, która na zaproszenie sieci Biedronka wyrusza w podróż po Polsce. Jej zadaniem jest edukacja najmłodszych i nie tylko w zakresie ekologii i recyklingu odpadów plastikowych. Podczas nadchodzących letnich weekendów, śmieciarka zawita do Krakowa, Lublina, Strykowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Bydgoszczy, Pucka i Świnoujścia. Jej postojom w pobliżu sklepów Biedronka, trwającym do 12 sierpnia, towarzyszyć będą także edukacyjne pikniki. Projekt to element programu sieci „ekoWakacje z Biedronką”.

Podczas wizyt Mieci w miastach w całej Polsce, dzieci będą mogły nie tylko wziąć udział w edukacyjnych grach i zabawach, ale także zajrzeć do środka nietypowej śmieciarki. W jej wnętrzu znajdą interaktywną wystawę, pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia do żółtego kosza, aż do powstania nowego produktu.

Odwiedzający mogą także zobaczyć, dotknąć i poznać lepiej tworzywo powstałe w wyniku recyklingu tworzyw oraz skorzystać ze zgniatarki do butelek, rozpoczynając w ten sposób drogę zużytego opakowania, którego dalszy etap obserwować mogą w śmieciarce. Na parkingach sklepów Biedronka, gdzie od 8 lipca do 12 sierpnia można zwiedzić śmieciarkę Miecię, odbędą się też ekologiczne pikniki dla dzieci, w trakcie których będą mogły wziąć udział w edukacyjnych zabawach. Mobilna wystawa zakończy swoją trasę w Świnoujściu, gdzie towarzyszyć będzie akcji sprzątania bałtyckich plaż „Czysty Bałtyk”.

Na tropach Mieci

Tegoroczna trasa Mieci to już czwarte wspólne przedsięwzięcie sieci Biedronka oraz Organizacji Odzysku Opakowań REKOPOL. Tylko w ciągu ostatnich dwóch edycji jej wnętrze odwiedziło minimum 12 000 osób. W tym roku charakterystyczna żółta ciężarówka zawita do nowych miast. Trasa po raz pierwszy przebiega z południa Polski na północ, obejmując aż osiem lokalizacji.

– Cieszymy się, że już po raz kolejny możemy umożliwić edukacyjnej śmieciarce Mieci przejazd po Polsce, by propagować wśród najmłodszych wiedzę na temat recyklingu i obiegu zamkniętego. W tym roku Miecia pojawi się aż w 8 miastach w Polsce. W tym w tych, w których często spędzamy wakacyjne urlopy, od Zakopanego aż po nadmorskie Świnoujście – powiedziala Natalia Przybytkowska-Łasak, menedżer ds. ochrony środowiska w sieci Biedronka.

Wakacyjna trasa śmieciarki Mieci to element kompleksowego programu „ekoWakacje z Biedronką”. Dzięki niemu sieć chce przybliżyć swoim klientom temat ekologii, recyklingu i odzysku odpadów, zwłaszcza w postaci plastikowych butelek.

Wakacyjna trasa śmieciarki Mieci

  • Kraków – 8.07, sklep Biedronka przy os. Strusia 23
  • Lublin – 15.07, sklep Biedronka przy ul. Magnoliowej 1
  • Stryków – 22.07, sklep Biedronka przy ul. Warszawskiej 80
  • Nowy Dwór Mazowiecki – 29.07, sklep Biedronka przy ul. Leśnej 2
  • Bydgoszcz – 5.08, sklep Biedronka przy ul. Łęczyckiej 33
  • Puck – 12.08, sklep Biedronka przy ul. Tolopowej 9
  • Świnoujście – 19.08, udział w akcji „Czysty Bałtyk”