Truck Care wspomaga wywóz śmieci

Na przestrzeni dekady zaczęliśmy produkować ponad 5,5 razy więcej śmieci. Firmy zajmujące się wywozem odpadów coraz częściej korzystają z usług Truck Care.

Wywóz odpadów będzie jeszcze trudniejszy

Według danych podanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) przeciętny Polak w 2021 r. wytworzył  średnio 358 kg odpadów komunalnych. To o 16 kg więcej niż rok wcześniej. Przedstawione liczby nie pozostawiają złudzeń – problem odpadów drastycznie wzrasta. Firmy świadczące usługi wywozów komunalnych przestają nadążać z usuwaniem i przetwarzaniem odpadów. Dlatego coraz częściej sięgają po usługi Truck Care związane z najem pojazdów do wywozów komunalnych.

Duża ilość odpadów komunalnych oznacza podwyżki za ich  wywóz

Według raportu „Rozwój regionalny Polski – raport analityczny 2021″, przygotowanego przez GUS, najwięcej odpadów komunalnych w przeliczeniu na głowę produkują mieszkańcy regionu dolnośląskiego. Aż 400 kg. Na drugim miejscu uplasowali się mieszkańcy województwa śląskiego z wynikiem 395 kg, a na trzecim lubuskiego 386 kg. W 2020 r. wytworzono 13 117 tys. ton odpadów komunalnych, tj. o 2,9 proc. więcej niż w roku poprzednim. Jest to równoznaczne ze zwiększeniem o 10 kg śmieci wytworzonych przez mieszkańca z 332 kg w 2019 r. do 342 kg w 2020 r.

Większa ilość odpadów oraz rosnąca inflacja oznacza podniesienie miesięcznych stawek za wywóz odpadów segregowanych w mieszkaniach i budynkach wielorodzinnych. 

Sytuacja firm zajmujących się wywozem odpadów 

Firmy zajmujące się wywozem odpadów nie nadążają z wywiązywaniem się ze swoich obowiązków. Dlatego organizowane są nowe przetargi. Firmy decydują się na wynajmem dodatkowych pojazdów z oferty Truck Care. Ponadto nowe przepisy, wprowadzone w niektórych gminach, dotyczące pojazdów ekologicznych, wcale nie ułatwiają sprawy. Wiele firm komunalnych zmuszona jest  zmodernizować i zaimplementować inne rozwiązania w swojej flocie lub zdecydować się na kupno nowych aut. Obie opcje wiążą się z dużymi wydatkami, dlatego przestają być opłacalne dla właścicieli firm świadczących usługi wywozu śmieci . 

Truck Care z rozwiązaniem problemu wywozu śmieci 

– System wynajmu samochodów Truck Care może okazać się pomocny np. w przypadku gdy zapotrzebowanie na pojazdy wywozowe jest większe, niż zostało to założone. Zaletą tego rozwiązania są również ponoszone koszty – wynajmujący płaci jedynie za wykupioną usługę, a opiekę nad flotą sprawuje usługodawca – mówi Janusz Rachwał, dyrektor handlowy Truck Care. 

Truck Care oferuje kompleksową usługę zapewniającą regularne serwisowanie w autoryzowanych punktach. Oferowana 24-godzinna pomoc drogowa wraz z dojazdem na miejsce, odejmuje wynajmującemu dużo stresu w przypadku  kolizji lub awarii.