DPD Polska: ponad 5 milionów paczek obsłużonych zrównoważoną flotą

DPD Polska zwiększa zasięg zeroemisyjnej floty. Ubiegły rok firma zamknęła liczbą 300 elektrycznych busów kurierskich. Obsłużyły one ponad 4,5 miliona paczek i pokonały prawie 2 mln kilometrów.  

Od listopada 2020 roku DPD Polska rozwija także flotę rowerów cargo działającą przy DPD Pickup Oddziałach Miejskich. W największych polskich miastach kurierzy rowerowi korzystają z 60 elektrycznych rowerów. W 2022 r. zrealizowali nimi prawie 600 tys. dostaw. Aktualnie doręczenia rowerowe DPD realizuje w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Gdyni, Częstochowie, Toruniu, Olsztynie, Kaliszu i Sopocie.

Sukcesywny wzrost zielonej floty

Sukcesywny wzrost nisko- i zeroemisyjnej floty DPD Polska to efekt zielonej transformacji Grupy DPD. Firma od kilku lat realizuje plan zrównoważonego rozwoju w duchu neutralności pod względem emisji. To także odpowiedź na rosnące oczekiwania współczesnego klienta. Coraz częściej klienci wybierają zrównoważone usługi i wymagają od firm i marek odpowiedzialnego podejścia do kwestii ochrony zasobów naturalnych. DPD Polska nie tylko rozwija e-flotę i infrastrukturę do ładowania pojazdów, ale także zwiększa gęstość sieci punktów DPD Pickup. Obecnie jest to 12,1 tys. placówek. Dzięki konsolidacji większej liczby przesyłek w jednym miejscu zmniejsza ślad węglowy doręczeń. Z kolei klient może odebrać paczkę przy w sklepie za rogiem lub podczas spaceru z psem czy zakupów w supermarkecie.

Grupa DPD zobowiązała się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych (GHG) o 43 proc. do 2030 r. i 90 proc. do 2040 r. w odniesieniu do poziomu bazowego z roku 2020. Zobowiązanie to zostało przedłożone do akceptu inicjatywie Science Based Target (SBTi), która umożliwia firmom wyznaczanie ambitnych celów redukcji emisji CO2 zgodnie z najnowszymi badaniami naukowymi o zmianach klimatycznych.