Luneos buduje pierwszą farmę wiatrową i wprowadza pakiet „New Energy”

zielona energia

Luneos wprowadza pakiet New Energy. Zapewni on firmom kompleksową transformację energetyczną, która wpływa na istotną redukcję kosztów energii oraz śladu węglowego w przedsiębiorstwie. Pakiet może obniżyć koszty energii aż do 50 proc. w skali roku. Jest dostępny w modelu „as a service”, czyli nie wymaga zaangażowania środków własnych firmy.  

Jednocześnie, w celu zapewnienia sprzedaży energii odnawialnej, spółka zależna Luneos Green Energy, zajmującą się dewelopmentem oraz wytwarzaniem energii elektrycznej, finalizuje prace przygotowawcze zmierzające do rozpoczęcia budowy instalacji dających 200 MW mocy z OZE. Strategia zakłada zbudowanie aktywów o mocy ponad 1 GW w ciągu najbliższych 4 lat. Pierwszą realizacją będzie farma wiatrowa w gminie Sędziszów.

Luneos do tej pory podpisał umowy z firmami na wybudowanie im ok. 60 MW mocy OZE w formule as a service. W ostatnich miesiącach nastąpiło znaczące przyspieszenie zainteresowania takimi projektami. W perspektywie 4-5 lat, Luneos zamierza zrealizować projekty OZE dla firm w formule as a service na ok. 700 MW. 

Niezależność energetyczna w oparciu o OZE

Pakiet New Eenergy sprawia, że przedsiębiorstwo będzie miało możliwość osiągnięcia całkowitej niezależności energetycznej w oparciu o odnawialne źródła energii. Nastąpi to dzięki połączeniu własnych rozwiązań OZE, których budowa będzie finansowana przez Luneos w formule as a service, oraz odnawialnej energii dostarczanej w przyszłości przez spółkę obrotu Luneos Energia. Cały pakiet usług będzie spłacany w formie abonamentu (formuła as a service), dzięki czemu przedsiębiorstwo uzyska niezależność energetyczną oraz obniży ślad węglowy bez ponoszenia nakładów inwestycyjnych. W momencie podpisywania umowy, każde przedsiębiorstwo będzie też znało koszt usługi. Dysponujemy 15-letnim finansowaniem w złotych i euro o stałej stopie procentowej – tłumaczy nowe rozwiązanie Michał Kozłowski, współzałożyciel i wiceprezes Luneos oraz CEO Luneos Green Energy.