Lidl: bluzy z fusów po kawie 

W Lidlu można kupić bluzy sportowe wykonane z nietypowego materiału, który powstał z… fusów po kawie! W ramach hasła „W trosce o lepsze jutro”, Lidl stawia na ekologiczne produkty. Należą do nich m.in. bluzy sportowe Crivit, oferowane w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i beżowym. 

Kawa to nie tylko smaczny napój, który daje nam energię na cały poranek. Okazuje się, że daje ona znacznie więcej niezwykłych możliwości. To, co zostaje na dnie filiżanki, można wykorzystać jako surowiec do produkcji np. tekstyliów. Po poddaniu fusów po kawie recyklingowi powstają z nich elementy włókna. Materiał wyprodukowany w ten sposób jest nie tylko przyjazny dla środowiska. Jest również praktyczny: ogranicza nieprzyjemne zapachy i dobrze odprowadza wilgoć. Dlatego uszyta z niego bluza to doskonały wybór dla osób aktywnych fizycznie. 

Tkaninę uszyto nie tylko z fusów, ale także z elastanu LYCRA. Zawartość włókien pochodzących z recyklingu potwierdza certyfikat Recycled Claim Standard. Bluzy z fusów po kawie to element szerszych działań zrównoważonego rozwoju prowadzonych przez sieć Lidl.