Veolia dostarczy energię elektryczną dla PKP PLK

Veolia

Veolia Energy, wygrała przetarg na dostawy energii elektrycznej na lata.2022-23 dla jednego z największych odbiorców energii w Polsce – PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. 

Przetarg dotyczył ponad szesnastu tysięcy punktów poboru energii elektrycznej na terenie całego kraju, a wolumen wyniesie ponad 600 GWh.

– Cieszę się, że tak duży odbiorca energii, jakim jest PKP PLK, dołączył do partnerów Veolii. Dzięki ostatniej transakcji wolumen portfela przetargowego naszej spółki przekroczył już 1 TWh – mówi Krzysztof Zamasz, prezes zarządu.Veolia Energy Contracting Poland, dyrektor handlowy, członek zarządu Grupy Veolia w Polsce.

Cena jedynym kryterium

Jedynym kryterium wyboru oferty była cena. W ramach kontraktu przetargowego. Veolia zaoferuje także PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. rozszerzenie dostaw na obiekty z zainstalowanymi źródłami. OZE w oparciu o innowacyjny produkt VeoDuo, który pozwala zmaksymalizować korzyści z własnej produkcji energii odnawialnej.

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od wielu lat dążą do ograniczenia kosztów energii elektrycznej. Jednym z podejmowanych w tym zakresie działań jest realizacja wolnorynkowego zakupu energii elektrycznej. Poprzednie postępowania pokazały, że jest to właściwa droga. Zwłaszcza że cena energii elektrycznej cały czas rośnie – komentuje Piotr Majerczak, członek zarządu, dyrektor ds. utrzymania infrastruktury. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Veolia Energy Contracting Poland wygrała już kilka znacznych przetargów, m.in. dla gminy Gdańsk. oraz dla kilkudziesięciu innych gmin, powiatów i podmiotów publicznych w ramach umowy kompleksowej na dostawę energii.