ING dla sektora odnawialnych źródeł energii

ustawa wiatrakowa

ING Bank Śląski uruchomił finansowanie budowy lądowej farmy wiatrowej w województwie wielkopolskim. Farma ma moc 19,5 MW. Jest to inwestycja niemieckiego dewelopera ABO Wind AG – jednego z liderów europejskiego rynku projektów w sektorze energetyki odnawialnej.

Łączna kwota finansowania, które zapewnia ING Polska, wynosi 127 mln PLN. Składają się na nią zarówno limity kredytowe jak i trade finance niezbędne dla realizacji inwestycji. ING jest wyłącznym kredytodawcą zapewniającym hedging, agentem kredytu i zabezpieczeń. Także bankiem prowadzącym rachunki spółki projektowej.

– Bardzo się cieszę, że tak znany gracz w obszarze odnawialnych źródeł energii, mający bardzo bogate doświadczenie w realizacji projektów w różnych krajach, wybrał ING Bank do współpracy przy realizacji swojej pierwszej farmy wiatrowej w Polsce. Dla nas natomiast jest to kolejne długoterminowe zielone finansowanie projektu inwestycyjnego. Udzielamy go w ramach naszej strategii budowy portfela OZE, wspartej dodatkowo przez niedawno ogłoszoną Deklarację ekologiczną ING – podsumował Robert Dąbrowski, dyrektor Departamentu Energii ING Polska.