ING zachęca do proekologicznych działań na co dzień

Troska o środowisko jest ważna dla Polaków. Dlatego ING w najnowszej kampanii „Warto robić swoje” konsekwentnie wspiera tę postawę i kolejny raz zachęca do proekologicznych działań.

Ekologia ważna pomimo pandemii

Mogłoby się wydawać, że aktualna sytuacja związana z pandemią zepchnie ekologię na dalszy plan. Jednak dla Polaków jest to nadal ważny temat. Blisko co trzeci badany wskazuje zanieczyszczenie środowiska jako jeden z najważniejszych powodów do niepokoju. Ale co najważniejsze, nie pozostajemy bierni. Aż 81 proc. badanych uważa, że ma wpływ na sytuację środowiska naturalnego i może ją poprawić poprzez swoje jednostkowe działania. W ING kibicujemy takim postawom i zachęcamy do wyborów z myślą o środowisku. Rower, solary czy e-bike’i to tylko kilka z wielu możliwości, które Polacy mogą sfinansować z naszą pomocą. I dzięki temu robić więcej eko – powiedziała Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

Więcej domów energooszczędnych

Codzienne wybory naszych klientów również udowadniają, że ekologia ma coraz większe znaczenie. Tylko na przestrzeni ostatniego roku obserwujemy kilkukrotny wzrost liczby udzielanych ekokredytów hipotecznych na domy energooszczędne. Nasza oferta ekokredytów i pożyczek dla klientów indywidualnych pozostaje niezmiennie na bardzo atrakcyjnych warunkach – powiedział Andrzej Sowa, dyrektor Centrum Kredyty i Ubezpieczenia w ING Banku Śląskim. 

ING Bank Śląski w wiosennej odsłonie kampanii „Warto robić swoje” promuje finansowanie, które wspiera proekologiczne wybory. Bank nie pobiera prowizji, co zmniejsza koszt kredytu i może pomóc w robieniu więcej eko na co dzień.

W ramach kampanii ING Bank Śląski proponuje klientom:

  • Pożyczkę pieniężną w kwocie od 4 tys. zł, bez prowizji. Można ją przeznaczyć np. na kolektory słoneczne, czy ekologiczny środek transportu. Oprocentowanie pożyczki wynosi 6,49% w ofercie z ubezpieczeniem lub 6,99% w wariancie bez ubezpieczenia. Pożyczka jest dostępna w każdym kanale, w tym zupełnie online, na smartfonie w aplikacji Moje ING.

Więcej o ofercie specjalnej pożyczki z 0 zł prowizji tutaj.

  • Ekokredyt hipoteczny na dom energooszczędny. To produkt dla tych, którzy w trakcie budowy swoich domów stawiają na technologiczne rozwiązania. Pozwalające w przyszłości zmniejszyć zużycie energii użytkowej do ogrzewania i wentylacji. Ekokredyt hipoteczny posiada atrakcyjne warunki cenowe i nie zawiera prowizji za jego udzielenie. Zawnioskować o niego można w oddziałach banku, u partnerów sprzedaży. Także w procesie zdalnym, gdzie klient składa wniosek o kredyt hipoteczny bez wychodzenia z domu. W trakcie rozmowy telefonicznej specjalista hipoteczny szacuje zdolność kredytową i wylicza wysokość raty. Pomaga również skompletować i wypełnić potrzebne dokumenty, które przesyła się online. Specjalista wspiera na każdym etapie wniosku kredytowego, a także informuje o decyzji kredytowej. Tym sposobem, do oddziału wystarczy przyjść tylko raz, aby podpisać umowę kredytową.

Więcej o Ekokredycie hipotecznym tutaj.

ING Bank Śląski od dawna wspiera elektromobilność. Dlatego w ramach kampanii planuje akcję „Zamień brykę na elektryka”, w której będzie zachęcać Polaków do przetestowania rowerów elektrycznych. Szczegóły już wkrótce.