Co ekonomiczne, to ekologiczne – oszczędzasz Ziemię i pieniądze z ING

ING Bank Śląski w najnowszej kampanii inspiruje do życia w duchu EKO. Bank zachęca Polaków, aby świadomie podchodzili do wydawania pieniędzy i kupowania nowych rzeczy – w trosce o środowisko i swoje portfele. Bo co ekonomiczne to ekologiczne.

Kupujemy mniej i naprawiamy używane rzeczy

– Aż 45 proc. Polaków deklaruje, że kupuje obecnie mniej produktów, a 58 proc. zamierza naprawiać zamiast kupować nowe sprzęty. Chcemy oszczędzać ale też martwimy się wpływem nadmiaru rzeczy na środowisko – wynika z badania GFK Consumer Life: „Czy pandemia wywróciła świat do góry nogami?”

Każdy może w prosty sposób żyć bardziej ekonomicznie i jednocześnie ekologicznie. Świadoma konsumpcja, unikanie kupowania w promocji tylko dla promocji, dawanie drugiego życia dzięki naprawianiu i odnawianiu, niskoemisyjny transport – to tylko niektóre przykłady aspiracyjnych postaw i działań. Mniej, znaczy więcej – m.in. oszczędności na koncie i pozytywnych zmian dla naszej planety. 

Zaoszczędzone pieniądze, można odkładać na różne sposoby w Moim ING

Cele Oszczędnościowe: pieniądze, których nie wydamy na to, czego nie potrzebujemy możemy wpłacić na swój cel oszczędnościowy.

Smart Saver: możemy oszczędzać przy okazji płatności kartą lub realizacji przelewów w Moim ING. Zaokrąglenie kwoty transakcji lub procent od tej kwoty trafi z konta osobistego na Smart Savera.

Konto Oszczędnościowe – świadoma rezygnacja z zakupu nowej rzeczy albo naprawienie starej. Zaoszczędzone pieniądze możemy odłożyć na koncie oszczędnościowym i budować w ten sposób poduszkę finansową.

Więcej tu: https://www.ing.pl/lp/oszczedzaj/ekonomicznie-ekologicznie?site=2

Więcej o Deklaracji Ekologicznej: https://www.ing.pl/deklaracja-ekologiczna