Zielona energia dla LPP od Figene

LPP podpisało umowę z Figene Energia. Umowa dotyczy dostawy zielonej energii do większości budynków biurowych firmy na terenie Polski oraz Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim. Obowiązuje od 1 stycznia 2023 r. przez 10 lat. Szacowany wolumen energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb firmy w tym okresie wynosi 358 tys. MWh.

Kontrakt podpisany z Figene Energia, to nasz kolejny krok w realizacji celów przyjętych w „Strategii Zrównoważonego Rozwoju na lata 2020-2025”. Zobowiązaliśmy się w niej, że sukcesywnie będziemy neutralizować nasz wpływ na otoczenie, mając na uwadze wszystkie obszary działalności. Kilka tygodni temu zakończyliśmy instalację paneli fotowoltaicznych na powstającym w Brześciu Kujawskim Centrum Dystrybucyjnym LPP. Tam zdecydowaliśmy się na zasilanie słoneczne. Tym razem, podpisując umowę z Figene postawiliśmy na energię wiatrową – powiedział Łukasz Piwoński, dyrektor ds. administracyjno-technicznych w LPP.

Podpisana umowa z Figene Energia przewiduje możliwość przedłużenia kontraktu o dodatkowe 5 lat. 

Zielona energia nie tylko na produkcji

Zgodnie z założeniami strategii zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2025 „For People For Our Planet” wdrażanie przez LPP rozwiązań przyjaznych środowisku obejmuje nie tylko procesy produkcyjne, logistyczne i sieć sprzedaży. Także obiekty, w których działa spółka. Oprócz decyzji o zasilaniu własnych biur i budynków z OZE, LPP stawia na zieloną energię również w salonach sprzedaży.

Tam, gdzie istnieje możliwość wyboru dostawcy, z uwagi na warunki najmu, spółka korzysta ze źródeł odnawialnych. W 2020 roku z OZE pochodziło 25 proc. energii zużywanej przez sklepy. Celem długofalowym spółki w zakresie zrównoważonego rozwoju w budynkach centrali i sieci sprzedaży jest objęcie wszystkich nowych obiektów certyfikatami ekologicznymi BREEAM lub LEED. Działania podejmowane we wszystkich obszarach strategii mają z kolei doprowadzić do ograniczenia emisji CO2 o 15 proc. do 2025 r. 

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku. (ISB)