Zielona energia na stacjach ładowania GreenWay Polska

zielona energia

Blisko 300 stacji ładowania samochodów elektrycznych sieci GreenWay Polska będzie bardziej eko. Zielona energia do ładowarek dostarczona będzie przez firmę Polenergia.

Rozwój sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych ma ogromne znaczenie dla poprawy komfortu użytkowników samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. Jednym z czołowych dostawców tego typu rozwiązań jest firma GreenWay Polska. Posiada ona w swojej sieci obecnie blisko 300 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Dodatkowo firma oferuje kompleksową sprzedaż i zarządzanie stacjami ładowania. Sprzedawcą energii do stacji GreenWay przyłączonych bezpośrednio do sieci energetycznej będzie Polenergia Sprzedaż Sp z o.o.. To obecnie jedyna na rynku spółka oferująca 100 proc. zielonej energii w standardzie Energia 2051. 

– Nawiązanie współpracy z GreenWay Polska to nie tylko transakcja biznesowa. To realna szansa na wspieranie rozwoju elektromobilności w Polsce oraz pokazanie użytkownikom samochodów elektrycznych zalet pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Naszym nadrzędnym celem jest udział w redukcji emisji CO2 i popularyzacja energii pochodzącej z OZE przy jednoczesnym zapewnieniu konkurencyjnych cen zielonej energii –– mówi Marcin Frątczak – Członek Zarządu odpowiedzialny za sprzedaż do klientów biznesowych w Polenergii Sprzedaż.

Energia z zerowym śladem węglowym

Standard Energia 2051, na jaki zdecydowała się firma GreenWay Polska, realizuje strategię Europejskiego Zielonego Ładu. Zgodnie z założeniami Unii Europejskiej, dostawy energii wytworzonej w każdej godzinie z.zeroemisyjnych źródeł, w takim standardzie, będą musiały obowiązywać powszechnie w całej wspólnocie dopiero za 30 lat. Polenergia Sprzedaż, dzięki własnym, położonym na terenie Polski OZE, już teraz oferuje energię z zerowym śladem węglowym w standardzie Energia 2051. Połączenie tej oferty ze skalą działalności GreenWay Polska sprawi, że na terenie Polski samochody elektryczne.nie tylko nie będą emitować spalin i CO2, ale także będą zasilane czystą.energią, co zmniejsza koszt środowiskowy wynikający z użytkowania takich aut.

Decyzja o nawiązaniu współpracy ze spółką Polenergia stanowi kolejny istotny kamień milowy w rozwoju naszej sieci. – mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – Proces transformacji na energię pochodzącą w 100 proc. ze źródeł odnawialnych był dla nas i dla naszych klientów zawsze kluczowy. Wierzymy, że jest to naturalny kierunek rozwoju elektromobilności i już w niedalekiej przyszłości wszystkie nasze stacje będą gwarantowały zieloną energię.  zielona energia