3,9 mln klientów BNP Paribas może śledzić swój ślad węglowy

Ślad węglowy

Dzięki licznikowi wpływu Åland Index 3,9 mln klientów BNP Paribas będzie mogło śledzić i mierzyć wytwarzany przez siebie ślad węglowy. Wśród firm z sektora finansowego kilkanaście dni temu o współpracy z Doconomy informował Mastercard.

BNP Paribas Polska będzie współpracował z firmą Doconomy przy wdrożeniu narzędzi na lokalnym rynku m.in. licznika wpływu Åland Index. Podstawą będzie umożliwienie klientom śledzenia i mierzenia wytwarzanego przez nich śladu węglowego. 

– Współpraca z Doconomy w zakresie angażowania klientów to pierwszy etap oferowania innowacyjnych i łatwych w użyciu narzędzi w tym obszarze. Już dziś realizujemy szereg inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju. Chcemy także wspierać klientów w tworzeniu lepszego jutra – mówi Dariusz Maciołek, dyrektor zarządzający Pionu Komunikacji i Marketingu w BNP Paribas Bank Polska.

Banki i dostawcy usług finansowych stale podnoszą poprzeczkę. Rok 2021 przynosi wyraźny wzrost zaangażowania. Głównie w zakresie dostarczania klientom narzędzi do codziennego działania na rzecz klimatu i stymulowania świadomej konsumpcji w kolejnych krajach.

– Umożliwiając Klientom śledzenie, zrozumienie i świadome obniżanie śladu węglowego, BNP Paribas Bank Polska wzmacnia swoją pozycję i daje przykład innym. Kolejne inicjatywy, z korzyścią dla klientów i dla planety są tylko kwestią czasu. Pomagając na każdym etapie drogi do pewniejszego jutra, bank kwestionuje tradycyjne postrzeganie banków lokalnych – mówi Mathias Wikström, prezes Doconomy.

Z kolei Mastercard wspólnie ze szwedzkim fintechem Doconomy przygotował nowy Kalkulator Śladu Węglowego. Jest już dostępny dla wydawców kart płatniczych na całym świecie, w tym w Polsce.