R.Power został dokapitalizowany kwotą 25 mln euro przez EBOR i Fundusz Trójmorza

Warszawa, 10.07.2024 (ISBnews) – Grupa R.Power została dokapitalizowana kwotą 25 mln euro przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) oraz Fundusz Inwestycyjny Inicjatywy Trójmorza (3SIIF), w ramach kolejnej rundy finansowania, podała spółka.

Najnowsza runda finansowania jest kolejną inwestycją EBOR oraz 3SIIF w R.Power. W marcu ub. roku 3SIIF zainwestował 150 mln euro w spółkę i objął mniejszościowy pakiet akcji za pośrednictwem spółki celowej 3S Ra Holdings, a w październiku do grona inwestorów R.Power dołączył EBOR, podkreślono.

"Pozyskane aktualnie 25 mln euro zasiliło kapitał R.Power bez istotnej zmiany udziału w akcjonariacie. Inwestycja wzmocni pozycję finansową R.Power i ułatwi realizację planów ekspansji międzynarodowej" – czytamy w komunikacie.

"Bardzo cieszymy się z zaufania i wsparcia kluczowych instytucji finansowych w Europie. Naszym priorytetem jest osiągnięcie założonych celów rocznych i utrzymanie tempa wzrostu, co wiązać się będzie z kolejnymi inwestycjami. Wierzymy, że dzięki zaufaniu, jakim obdarzyli nas nasi partnerzy, będziemy w stanie istotnie przyspieszyć tempo zmian sektora energetycznego w naszym regionie" – powiedział współzałożyciel i wiceprezes R.Power Tomasz Sęk, cytowany w komunikacie.

R.Power podaje, że jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

(ISBnews)