APS Energia ma zamówienie z PKP Intercity Remtrak na ponad 10 mln zł

Warszawa, 13.12.2023 (ISBnews) – APS Energia otrzymał zamówienie z PKP Intercity Remtrak na dostawę urządzeń do wagonów na ponad 10 mln zł, podała spółka. Pozyskany kontrakt wpisuje się w strategię rozwoju APS Energia w segmencie trakcji i transportu.

Zamówienie jest następstwem umowy zawartej z PKP Intercity Remtrak w maju 2021 roku na dostawy wyprodukowanych przez APS Energia jednosystemowych przetwornic statycznych podwagonowych wraz z systemami diagnostyki pokładowej oraz rejestratorami ciśnień. Pierwsze dostawy z nowego zamówienia przewidziano na styczeń 2024 roku, a całość kontraktu ma zostać zrealizowana w ciągu 14 miesięcy.

"Przyjęliśmy kolejne zamówienie od PKP Intercity Remtrak w segmencie trakcji i transportu, które wpisuje się w realizację naszej strategii. To ważny kontrakt, gdyż branża Trakcji & Transportu odgrywa kluczową rolę w rozwoju APS Energia. Z myślą o tym systematycznie rozwijamy ofertę naszych produktów i wzbogacamy ją o kolejne, innowacyjne rozwiązania dla sektora Trakcji & Transportu dedykowane kolei, tramwajom, metru oraz autobusom elektrycznym i hybrydowym w obszarze infrastruktury sieciowej" – powiedział prezes Piotr Szewczyk, cytowany w komunikacie.

APS Energia jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 150,95 mln zł w 2022 r.

(ISBnews)