Pierwszy projekt fotowoltaiczny Sonnedix Poland rozpoczyna komercyjną działalność

Sonnedix

Sonnedix, międzynarodowy producent energii odnawialnej, ogłosił, że jego pierwsza elektrownia fotowoltaiczna w Polsce może już rozpoczynać działalność. Mowa o projekcie Sonnedix Ciechanowiec.

We wrześniu 2022 roku firma Sonnedix rozpoczęła budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 2 MWp. Inwestycję realizowała Elpro sp. z o.o. z Białegostoku. Projekt został pozyskany w ramach zakupu większej platformy, dzięki czemu Sonnedix wszedł na polski rynek z portfolio projektów o mocy blisko 1000 MW.

Elektrownia fotowoltaiczna Sonnedix Ciechanowiec znajduje się w województwie podlaskim. Naziemna konstrukcja składa się z ponad 4100 monokrystalicznych, jednofazowych paneli fotowoltaicznych. Zgodnie z przewidywaniami elektrownia ta wygeneruje 2320 MhW czystej energii elektrycznej w pierwszym roku eksploatacji.

Minął prawie rok od rozpoczęcia działania Sonnedix Poland. Wspaniale jest obserwować postępy w rozwijaniu naszego portfolio – stwierdził Axel Thiemann, CEO Sonnedix. Mieliśmy również okazję poznać i udoskonalić nasze procesy konstrukcyjne. Udało nam się wejść na polski rynek, a tym samym wesprzeć jego rozwój w zakresie energii odnawialnej – dodał Thiemann.

Sonnedix Polska dysponuje obecnie portfolio projektów o mocy 1 GW, a projekt Sonnedix Ciechanowiec jest pierwszym gotowym do rozpoczęcia eksploatacji. Firma wciąż aktywnie działa na rzecz zwiększenia swojej obecności na polskim rynku i w innych krajach OECD.