LG Energy Solution z rekordowymi przychodami

LG Energy Solution

W całym roku firma odnotowała 25,6 bln KRW skonsolidowanych przychodów i 1,2 bln KRW zysku operacyjnego. To oznacza wzrost odpowiednio o 43,4 proc. i 57,9 proc. w stosunku do 2022 roku.

– Uzyskanie rekordowo wysokiego rocznego przychodu było możliwe dzięki wzrostowi liczby wysyłek baterii we wszystkich liniach produktowych w ramach naszej odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na pojazdy EV i systemy magazynowania energii (ESS) – tłumaczył Chang Sil Lee, CFO LG Energy Solution.

Cel: wzrost przychodów o 25-30 proc. w 2023 roku

LG Energy Solution zapowiedziało również, że będzie dążyć do 25-30 proc. wzrostu rocznych skonsolidowanych przychodów w 2023 roku. Firma planuje także zwiększyć swoje nakłady inwestycyjne (z ang. ,,capex”) o ponad 50 proc. z 6,3 bln KRW osiągniętych w poprzednim roku.

Mając na uwadze ten cel, LG Energy Solution będzie aktywnie zwiększać zdolności produkcyjne swoich zakładów w Ameryce Północnej, Europie i Azji. W Ameryce Północnej, spodziewany jest najszybszy wzrost rynku EV, moce produkcyjne firmy mają osiągnąć 55 GWh. Wszystko dzięki uruchomieniu dwóch zakładów Ultium Cells w Ohio i Tennessee. W Polsce i Azji (w tym w Korei Południowej i Chinach) moce produkcyjne mają również wzrosnąć. Odpowiednio: do 90 GWh w zakładzie w Biskupicach Podgórnych i do 155 GWh w Azji.

Cztery kluczowe inicjatywy w odpowiedzi na rosnące globalne zapotrzebowanie na baterie

LG Energy Solution prognozuje, że w tym roku zapotrzebowanie globalnego rynku baterii osiągnie 890 GWh. To oznacza 33-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego (670 GWh). Rynek baterii w Ameryce Północnej może rozwinąć się najszybciej, nawet o 60 proc. Tym samym przewodząc ekspansji całego globalnego rynku baterii. Oczekuje się również, że rynki europejski i chiński, rozwiną się odpowiednio o 40 proc. i 20 proc.

– Biorąc pod uwagę nasze silne zdolności wykonawcze, będziemy nadal wzmacniać przewagę konkurencyjną naszych produktów i globalną wiedzę operacyjną, zapewniając tym samym najlepszą na świecie wartość dla klienta – powiedział Youngsoo Kwon, CEO LG Energy Solution.

Działająca w Biskupicach Podgórnych fabryka LG Energy Solution Wrocław, to największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie. W zakładzie zajmującym powierzchnię około 100 hektarów znajduje się kilkadziesiąt nowoczesnych linii produkcyjnych. Obecna moc produkcyjna wynosi 86 GWh, a maksymalnie w 2025 roku LG Energy Solution Wrocław osiągnie poziom 115 GWh.