Czyste Tatry: w weekend wielkie sprzątanie szlaków

Czyste Tatry

1 i 2 lipca, na tatrzańskich szlakach odbędzie się wielkie sprzątanie. Wolontariusze i miłośnicy gór będą zbierać śmieci w Tatrzańskim Parku Narodowym podczas 11. edycji projektu Czyste Tatry. Partnerem akcji – już po raz czwarty – jest sieć Biedronka.

Każdego roku Tatrzański Park Narodowy odwiedza około 4 miliony turystów. Idąc na szlak, zaopatrują się oni w napoje i przekąski. Niestety nie wszyscy pamiętają o tym, aby zabrać ze sobą swoje śmieci z powrotem. Podczas dotychczasowych 10 edycji akcji Czyste Tatry ponad 35 tys. wolontariuszy zebrało i zniosło z gór aż 6719 kg odpadów.

„Dobry ślad”, bo tak brzmi hasło tegorocznej, jedenastej już, edycji projektu Czyste Tatry, zostawi nie tylko tysiące wolontariuszy, ale również Biedronka, partner wydarzenia. Dokładamy największych starań, aby minimalizować nasz wpływ na środowisko i rekompensować go. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby edukować innych i aktywnie wspierać proekologiczne inicjatywy – mówi Natalia Przybytkowska-Łasak, menedżer ds. Ochrony Środowiska w sieci Biedronka

Czyste Tatry: miasteczko edukacyjne w Zakopanem

Podczas 11. edycji akcji Czyste Tatry w Zakopanem, na Górnej Równi Krupowej, na dwa dni powstanie miasteczko edukacyjne. Jego działalność połączona zostanie z wielkim sprzątaniem szlaków Tatrzańskiego Parku Narodowego. Szczegółowy plan tego wydarzenia znajduje się pod adresem: czystapolska.org.pl.

Miecia wyrusza w trasę

Wszyscy odwiedzający ekologiczne miasteczko edukacyjne towarzyszące projektowi, będą mieli okazję wejść do wnętrza prawdziwej śmieciarki. Miecia – to niezwykła śmieciarka z interaktywną wystawą w środku, która odkrywa tajemnice recyklingu plastikowych butelek. Najmłodsi będą mogli skorzystać z tarasu widokowego oraz zjeżdżalni. Potem, zaraz po wydarzeniu Miecia ruszy w trasę nad polskie wybrzeże Bałtyku. Już od 16 lipca Biedronka – partner akcji – zaprasza swoich klientów do spotkania z tą wyjątkową śmieciarką na parkingach sklepów Biedronka m.in. w Kołobrzegu, Łebie i Helu.