Veolia zainwestuje w stacje ładowania

Veolia zainwestuje w stacje ładowania

Veolia Energy Contracting Poland oraz Ekoen podpisały porozumienie na rzecz rozbudowy infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Z perspektywy obu firm jest to kluczowy element rozwoju elektromobilności w Polsce.

Celem porozumienia, jest budowa ultraszybkich HUBów Ekoen, instalowanych w miejscach, w których Veolia posiada zakłady produkcyjne – ciepłownie i elektrociepłownie. Budowane stacje będą obsługiwały flotę elektrycznych pojazdów Veolii. Będą także dostępne – na zasadach komercyjnych – dla klientów indywidualnych.

Veolia prowadzi już szereg projektów dekarbonizacyjnych w zakresie gospodarki energetycznej, w tym energetycznego wykorzystania odpadów oraz działania z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego dla systemów wodno-kanalizacyjnych. Zobowiązaniem Veolii w Polsce jest wyeliminowanie węgla w swoich instalacjach do 2030 r. Firma chce ponadto osiągnąć zerową emisję CO2 do 2050 r.

Ekoen to ekspercka firma specjalizująca się w świadczeniu ogólnodostępnych usług ładowania pojazdów elektrycznych, realizująca Program EKOEN-100 polegający na budowie 100 wielostanowiskowych HUBów ultraszybkiego ładowania w Polsce do 2026 r.

Partnerstwo z Ekoen to kolejny krok Veolii w procesie transformacji ekologicznej w obszarze zrównoważonej mobilności.