Folia kompostowalna do żywności

GreenTreeGroup, jako pierwsza firma w Europie Środkowo-Wschodniej, otrzymała certyfikat dla projektu folii barierowej do kontaktu z żywnością. To doskonała, w pełni bezpieczna dla środowiska naturalnego alternatywa dla plastiku.

Kompostowalna folia może być wykorzystywana zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przemysłowo.

Mamy sukces! Dzięki naszej wytrwałości jako jedyni w tej części Europy, zdobyliśmy certyfikat dla projektu folii barierowej do kontaktu z żywnością. Pracowaliśmy na to przeszło 2 lata i efektem naszych starań są folie barierowe. Powstały one ze źródeł odnawialnych, są w pełni kompostowlane – mówi portalowi ecoekonomia.pl Adam Uptas, prezes GreenTreeGroup.

NatureBioFilm zamiast plastiku

Certyfikat otrzymał produkt o nazwie NatureBioFilm. Podczas procesu certyfikacji produkt przeszedł pełną certyfikację DIN CERTCO Berlin – najważniejszego europejskiego laboratorium specjalizującego się kompostowaniu. W efekcie procesu folia produkowana przez GreenTreeGroup otrzymała indywidualny numer przypisanym do firmy.

Obecnie folia to znakomita alternatywa dla każdej firmy, która chce zamieniać i eliminować plastik ze swoich opakowań. To także szansa, aby móc tworzyć bezpieczne i całkowicie zgodne z zasadami gospodarki cyrkularnej opakowania, bez plastiku.

Do kuchni i sklepu – kompostowalna folia do żywności

Gdzie taka folia może być wykorzystywana – w domu do przykrywania żywności, w sklepach do pakowania towaru, w firmach cateringowych. Wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie żywności przed utratą wartości odżywczych i świeżości.

O produktach kompostowanych pisaliśmy już wcześniej. Wyjaśnialiśmy czy biokompostowalność i biodegradowalność to to samo? Czym się różnią te procesy? Czy plastik degradowalny i biodegradowalny jest tym samym? Jak się rozkłada materiał degradowalny i czy jest on przyjazny dla środowiska? To najczęściej spotykane pytania w rozmowach na temat produktów mogących zastąpić plastikowe przedmioty życia codziennego.