Ekofloty w Polsce nabiorą prędkości dzięki EFL

Zmiana warty w motoryzacji na rzecz ekoaut staje się̨ faktem i będzie dynamicznie postępować z każdym rokiem. Z dużym udziałem firm z sektora MŚP. Jak wynika z raportu EFL „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”, 21 proc. mikro, małych i średnich firm korzysta z elektromobilności. 

W perspektywie najbliższych 5 lat do ekopojazdów planuje przesiąść się już co druga firma z sektora MŚP. Pomocna w tym będzie promocja EFL „Wybierz swój leasing+ swoją promocję”. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z leasingu 101 proc. na pojazdy elektryczne lub bezpłatnej rejestracji pojazdu.

Mamy co nadrabiać

Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) wynika, że w I półroczu 2021 w Polsce zostało sprzedanych 6 965 nowych samochodów z napędem elektrycznym. W tym było 2 486 aut w pełni elektrycznych (+120 proc. r/r) oraz 4 479 hybryd plug-in (+226 proc. r/r).

– Pod względem wolumenów daleko nam do czołówki krajów europejskich. Cieszy dynamika – 178 proc. r/r, jak i udział w rejestracji wszystkich nowych osobówek. Ten w ciągu roku podwoił się z 1,4 proc. do prawie 3 proc. Mamy jednak do czego dążyć, gdyż średnia unijna pozostaje ponad pięć razy wyższa. Dlatego EFL, jako firma odpowiedzialna społecznie, dokłada cegiełkę do ekorewolucji na polskich drogach. Wychodzimy z atrakcyjną ofertą finansowania elektryków dla przedsiębiorców. To oni odpowiadają za zdecydowaną większość rejestracji samochodów w Polsce i podobny trend dominuje w sprzedaży ekoaut – mówi Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

Co piąty przedsiębiorca z sektora MŚP na pytanie „z jakich technologii obecnie korzysta Pana/Pani firma” wskazał na elektromobilność. W perspektywie najbliższych 5 lat znaczenie elektryków istotnie wzrośnie. Aż 56 proc. planuje przesiąść́ się̨ do ekoauta. Największy potencjał w rozwoju elektromobilności widzą firmy produkcyjne i transportowe – odpowiednio 71 proc. i 66 proc. planuje zainwestować́ w ekofloty. 

Leasing plus elektryk

Dla firm, które chcą być uczestnikami ekorewolucji na polskich drogach, EFL przygotował atrakcyjną ofertę „Wybierz swój leasing+ swoją ekoofertę”. Korzystając z finansowania leasingodawcy przedsiębiorca może wybrać jedną z trzech promocji. Po pierwsze, z leasingu 101 proc. na elektryki.  W ofercie, która dotyczy nowych oraz używanych elektrycznych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t., o wartości od 50 tys. zł do 500 tys. zł, całkowity koszt finansowania wynosi tylko 101 proc. wartości pojazdu. Zgodnie z umową, która musi być zawarta na 24 miesiące, wpłata początkowa wynosi 44,5 proc. wartości pojazdu. Wartość depozytu końcowego to 19 proc. 

Po drugie, przyszły leasingobiorca może skorzystać z bezpłatnej rejestracji samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t oraz samochodów ciężarowych. W tym także elektrycznych lub hybrydowych. Po trzecie, przedsiębiorca może zdecydować się także na darmową wycenę zewnętrzną używanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t., używanych samochodów ciężarowych oraz używanych maszyn i urządzeń. Maksymalna wartość ofertowa finansowanego przedmiotu wynosi 200 tys. zł.

Oferta EFL obowiązuje do końca 2021 roku, przy czym przedsiębiorca może skorzystać tylko z jednej z trzech wspomnianych promocji.