InPost Green City – kostka antysmogowa przy paczkomatach

InPost Green City

InPost wprowadza do użytku – przy wszystkich nowych paczkomatach w miastach partnerskich Green City – innowacyjną brukową kostkę antysmogową. Do programu właśnie przystąpiły Sopot i Rzeszów. Oba miasta dołączyły do Łodzi, Krakowa, Kielc, Wałbrzycha, Częstochowy i Zielonej Góry. Firma zapowiada, że do końca roku program obejmie kilkadziesiąt miast w Polsce.

– Program „InPost Green City” wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city”. Oferuje mieszkańcom nowoczesne usługi, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. Inicjatywa jest częścią długofalowej strategii InPost, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych. Program przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak np. ładowarki elektryczne przy paczkomatach InPost, rozwój transportu przyjaznego środowisku, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Dodatkowo, w miastach partnerskich zamierzamy w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać swoją flotę dostawczą na samochody elektryczne. Teraz wdrażamy również antysmogową kostkę brukową przy Paczkomatach, co dodatkowo będzie wspierać nasze wysiłki na rzecz czystego powietrza – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Kostka oczyści powietrze

Kostka antysmogowa ma wyjątkowe właściwości oczyszczające powietrze ze szkodliwych związków. Aktywna powierzchnia betonu o właściwościach oczyszczających powietrze z zanieczyszczeń (tlenków azotu NOx). jest efektem innowacyjnej receptury mieszanki betonowej na bazie specjalnego cementu o właściwościach.ECO. Wykorzystuje naturalne zjawiska – promieniowanie słoneczne i wody opadowe – do przyspieszania procesu rozpadu szkodliwych związków w otoczeniu.

Zielony odcień e-handlu

Paczkomaty są najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. Z analiz InPostu wynika, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję.CO2 nawet o 75 proc. w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu klienta. Tylko w 2020 roku dostawy do Paczkomatów InPost ograniczyły emisję CO2 o ponad 180 tys. ton. Dalszy rozwój i optymalizacja sieci przyczyni się to do ograniczenia ruchu samochodowego w miastach. A to przełoży się na poprawę jakości powietrza i ochronę klimatu.