Zeroemisyjny batonik KitKat

KitKat, marka firmy Nestlé, zobowiązała się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2025 roku. W ramach tego planu zamierza ograniczyć o ponad 50 proc. emisje powstające przy pozyskiwaniu składników, wytwarzaniu produktu oraz jego dystrybucji. Powstanie zeroemisyjny batonik KitKat.

Większość emisji powstaje podczas produkcji składników KitKat, takich jak kakao i mleko. Marka maksymalnie zredukuje te emisje poprzez inicjatywy, takie jak odbudowa lasów i wspieranie przejścia na rolnictwo regeneracyjne. W przypadku emisji, których nie da się wyeliminować, marka będzie inwestować w wysokiej jakości offset oparty na naturalnych rozwiązaniach klimatycznych. KitKat współpracuje z The Carbon Trust, firmą konsultingową zajmującą się zmianami klimatycznymi i zrównoważonym rozwojem. Celem współpracy jest zmierzenie obecnego śladu węglowego marki. Proces badania zakończy się jeszcze w 2021 roku.

Ochrona i przywracanie lasów

Wylesianie jest jednym z głównych globalnych czynników powodujących emisję dwutlenku węgla w łańcuchu dostaw rolnych. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Nestlé korzystało z różnych narzędzi, w tym certyfikacji, mapowania łańcucha dostaw i zdjęć satelitarnych. Wszystko po to, aby zrealizować swoje zobowiązanie do niewylesiania.

Ponadto, Nestlé koncentruje się na ochronie i odbudowie lasów. Na przykład, w 2019 roku opublikowała plan działania, który ma pomóc w ochronie i odbudowie lasów w łańcuchu dostaw kakao. Na początku tego miesiąca, Nestlé połączyło siły z innymi, aby uruchomić Rimba Collective. Inicjatywa ta wspiera ochronę i odbudowę ponad 500 000 hektarów lasów tropikalnych w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie firma pozyskuje swoje składniki.

Rozszerzanie rolnictwa regeneracyjnego

KitKat rozszerzy swoją współpracę z rolnikami uprawiającymi kakao, olej palmowy, zboża, cukier i nabiał w celu wdrożenia praktyk regeneracyjnych. Metody rolnicze, takie jak ograniczenie syntetycznych środków produkcji, lepsze zarządzanie glebą i sadzenie drzew mogą pomóc w pochłanianiu dwutlenku węgla z atmosfery, zwiększeniu bioróżnorodności i zwiększeniu wydajności gospodarstw. W tym celu KitKat pomoże rolnikom zasadzić pięć milionów drzew cieniujących w miejscach, z których pozyskuje kakao do 2025 roku.

Przyspieszenie przejścia na odnawialną energię elektryczną

KitKat pracuje nad poprawą śladu ekologicznego swoich fabryk. Od 2000 roku udało się już zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do produkcji KitKat o ponad 40% na tonę produktu.

Nestlé korzysta już z odnawialnej energii elektrycznej w zakładach produkcyjnych KitKat, np. z energii pobieranej z elektrowni słonecznych na Bliskim Wschodzie i w Brazylii. Firma będzie kontynuować poszukiwanie nowych sposobów na zakończenie zależności od paliw kopalnych i wykorzystywać w 100% odnawialną energię elektryczną we wszystkich fabrykach KitKat przed końcem 2025 roku.

Opierając się na ponad dekadzie działań

KitKat ma historię poprawy zrównoważonego rozwoju swojego łańcucha dostaw, która sięga ponad dekady wstecz. W 2009 roku Nestlé uruchomiło Nestlé Cocoa Plan i do 2016 roku KitKat zaopatrywał się w 100% swojego kakao w ramach tego programu. W ramach Planu, Nestlé zasadziło ponad 15 milionów drzew kakaowych i zainwestowało 300 milionów CHF w zrównoważony rozwój kakao.

Nowe zobowiązanie KitKat do neutralności węglowej uzupełnia bieżące wysiłki firmy na rzecz dalszej redukcji śladu ekologicznego. Nestlé dąży do osiągnięcia zerowej emisji netto wszędzie, nie później niż do 2050 roku, w całym swoim łańcuchu wartości.