iTaxi planuje, że pojazdy elektryczne będą stanowić 80% floty do 2030 r.

Warszawa, 11.06.2024 (ISBnews) – iTaxi zakłada elektryfikację floty w 80% do 2030 r., podała firma. Obok planów elektryfikacji ogłoszono także pełny rebranding marki – na ulice Warszawy wyjechały Tesle Model Y, w nowej identyfikacji wizualnej iTaxi.

"Inwestycja, której podjęło się iTaxi to nie tylko tworzenie nowoczesnej firmy, ale również krok w stronę zrównoważonego rozwoju. Elektryfikacja taksówek w Europie przynosi widoczne korzyści dla środowiska oraz poprawia jakość życia mieszkańców. Przykłady takich miast, jak Oslo, Amsterdam czy państw, jak Holandia, gdzie liczba taksówek elektrycznych dynamicznie rośnie, pokazują, że ten kierunek rozwoju transportu stanowi przyszłość także miast w Polsce. 9 na 10 nowych samochodów na ulicach Oslo to pojazdy elektryczne – wierzę, że Warszawa pójdzie śladem stolicy Norwegii i w najbliższej przyszłości będziemy mogli mówić o naszej rodzimej liderce Zielonej Zmiany" – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Łukasz Wejchert, cytowany w komunikacie.

"Inne kraje unijne podążają śladami liderów, a Polska też do nich dołączy, dlatego chcemy zmodernizować flotę już dziś. Wdrażanie nowej strategii już się rozpoczęło. Do grudnia bieżącego roku, już 10% floty iTaxi w Warszawie będzie napędzanych energią elektryczną. Strategia rozwoju naszej floty zakłada także, że do końca roku co piąty kurs będzie realizowany przez samochody elektryczne" – dodała CEO Renata Bardecka.

W realizacji celów strategicznych iTaxi korzysta z samochodów marki Tesla.

"Pojazdy Tesli doskonale odpowiadają na nasze potrzeby, a ich pozycja lidera samochodów elektrycznych w takich krajach jak Norwegia czy Dania, które aktywnie ograniczają emisje transportowe, tylko potwierdza słuszność tego wyboru. Współpracujemy także z zewnętrznymi partnerami w zakresie ładowania samochodów, aby nasza flota była efektywnie wykorzystywana i zarządzana" – powiedziała prezes.

Zmiany obejmują także całkowity rebranding. To pierwsza tak radykalna zmiana identyfikacji firmy od dekady, podkreślono także.

iTaxi to polska firma świadcząca usługi licencjonowanego przewozu osób, dająca możliwość zamawiania przejazdów za pomocą aplikacji mobilnej. iTaxi jest obecne na rynku od ponad 11 lat.

(ISBnews)