BeeIN miał szacunkowo 8,5 mln zł przychodów w I kw. 2024 r.

Warszawa, 12.04.2024 (ISBnews) – BeeIN miał szacunkowo ponad 8,5 mln zł przychodów ze sprzedaży w I kwartale 2024 r., w tym 47% pochodziło z rynków zagranicznych (wzrost udziału o 16 pkt proc. r/r), podała spółka.

"Nasza struktura przychodowa wygląda obiecująco dzięki rosnącej sprzedaży wysokomarżowych magazynów energii. Prognozujemy, że wprowadzenie taryf dynamicznych oraz zapowiadane programy finansowego wsparcia prosumentów w zakupie przydomowych magazynów energii jeszcze bardziej zwiększą zainteresowanie tymi urządzeniami. Spodziewamy się, że odbije się to pozytywnie na wynikach finansowych spółki, które będziemy publikować w najbliższych kwartałach" – powiedział prezes Michał Sochacki, cytowany w komunikacie.

Dostawca zakłada też wzrost popularności przemysłowych magazynów energii oraz obserwuje zwiększenie w I kwartale br. zainteresowania pompami ciepła względem analogicznego okresu w 2023 r.

"Wyszliśmy naprzeciw potrzebom klientów poszukujących nowoczesnych i niezawodnych rozwiązań, wprowadzając na rynek pompy ciepła nowej generacji z czynnikiem chłodniczym R290. Rozpoczęcie dystrybucji urządzeń marki własnej, firmowanych nazwą beeIN PRO, to kolejny kamień milowy na naszej drodze do długofalowego zwiększania wartości spółki dla akcjonariuszy" – dodał prezes.

BeeIN jest multidystrybutorem, producentem pomp ciepła oraz własnego brandu zbiorników na ciepłą wodę i bezpośrednim przedstawicielem światowych producentów komponentów OZE. Spółka jest notowana na NewConnect.

(ISBnews)