CD Projekt zainstalował w swoim kampusie 400 paneli słonecznych o łącznej mocy 135 kWp

Warszawa, 21.02.2024 (ISBnews) – CD Projekt zainstalował w swoim warszawskim kampusie 400 paneli słonecznych o łącznej mocy 135 kWp, poinformował dyrektor finansowy spółki Piotr Nielubowicz. Spółka uzyskała certyfikat EMAS.

"Inwestujemy również w odnawialne źródła energii: do tej pory w całym naszym warszawskim kampusie zainstalowaliśmy 400 paneli słonecznych o łącznej mocy 135 kWp" – powiedział Nielubowicz, cytowany w informacji na profilu spółki na LinkedIn.

CD Projekt podał, że został wpisany do rejestru organizacji objętych unijnym Systemem Ekozarządzania i Audytu (EMAS) jako pierwsza polska spółka gamingowa.

"To wyróżnienie potwierdza pomyślne wdrożenie w spółce systemu ekozarządzania, zgodnego z normą ISO 14001 oraz regulacją EMAS. Posiadanie wpisu do rejestru EMAS oznacza także, że spółka spełnia najwyższe standardy i wymagania związane z ochroną środowiska" – czytamy w komunikacie.

"Cztery lata temu kupiliśmy kompleks nieruchomości, w którym obecnie mieści się nasza siedziba firmy, i od tego czasu stopniowo przekształcamy go w 'zielony kampus'. W otwartej w tym roku nowej strukturze parkingowej zastosowano wiele rozwiązań proekologicznych" – dodał dyrektor finansowy CD Projekt odpowiedzialny m.in. za działania spółki w obszarze ochrony środowiska i klimatu.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin" oraz najnowsza superprodukcja "Cyberpunk 2077".

(ISBnews)