Power Dot chce mieć gotowych 150 stacji ładowania przy Biedronkach do końca br. – wywiad

Łódź, 28.09.2023 (ISBnews/ ISBnews.tv) – Power Dot wybudował już blisko 100 stacji ładowania samochodów elektrycznych przed sklepami sieci Biedronka, a do końca tego roku ich liczba przekroczy 150, poinformował ISBnews.tv dyrektor generalny Power Dot w Polsce Grigoriy Grigoriev. Na razie działają trzy stacje, ale liczba uruchomionych zacznie szybko rosnąć od przyszłego miesiąca.

"Projekt jest na etapie bardzo intensywnej realizacji. Teraz budujemy po kilkanaście stacji tygodniowo. Wybudowane stacje są na różnych etapach: czekają na podanie napięcia, zawarcie umowy dystrybucyjnej, zawarcie umowy obrotowej, albo już niektóre na inspekcję z Urzędu Dozoru Technicznego. Obecnie gotowych stacji jest kilkadziesiąt, jesteśmy tuż przed setką, a do końca roku chcemy, żeby było ich ponad 150. Już działają na razie trzy stacje, dwie w Warszawie, jedna w Żarach, natomiast następne będą oddawane w kolejnych miesiącach. Będzie kumulacja od de facto przyszłego miesiąca" – powiedział Grigoriev w rozmowie z ISBnews.tv podczas Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi. ISBnews jest partnerem medialnym wydarzenia.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami podczas ogłoszenia współpracy z Biedronką, do końca 2024 roku w sieci powinno być 600 stacji i szef Power Dot zadeklarował, że te plany nie uległy zmianie.

"Oprócz projektu z Biedronką posiadamy jeszcze 250 dodatkowych lokalizacji w realizacji, na różnym etapie. Zarówno w tym, jak i przyszłym roku możemy się spodziewać nowych stacji niezwiązanych z tym projektem" – dodał Grigoriev.

Zapowiedział również, że spółka cały czas pracuje nad pozyskaniem nowych partnerów i liczy na zwiększenie liczby planowanych stacji ładowania.

"Chcemy być w miejscach, gdzie ludzie załatwiają swoje codzienne aktywności i mogą przy okazji naładować samochód, a nie jechać na hub ładowania, których siłą rzeczy nie może powstać dużo. Stawiamy przede wszystkim na wygodę i co miesiąc dodajemy do naszego portfela nowe lokalizacje" – podkreślił.

Firma Power Dot jest w trakcie realizacji projektu rozwoju infrastruktury do ładowania w Polsce, obejmującej budowę 850 stacji szybkiego ładowania.

Piotr Apanowicz

(ISBnews/ ISBnews.tv)