Akcjonariusze Arena.pl zdecydowali o przejęciu hiPower Europe i zmianie nazwy

Warszawa, 19.09.2023 (ISBnews) – Akcjonariusze Arena.pl zdecydowali o emisji akcji dla dotychczasowych udziałowców hiPower Europe w zamian za większościowy pakiet udziałów firmy wodorowej, podała spółka. Zdecydowali również o zmianie nazwy na hiPower Energy.

"Wejście na giełdę otwiera przed nami obiecujące perspektywy rozwoju i szerszego dotarcia do europejskiego rynku oraz lokalnych partnerów. Cieszę się, że po bardzo dobrym przyjęciu naszych ogniw paliwowych oraz technologii recyklingu wodoru przez rynek azjatycki staniemy się częścią zielonej rewolucji również na gruncie europejskim" – powiedział prezes hiPower Europe Jacek Gliniak, cytowany w komunikacie.
 
Zgodnie z umową inwestycyjną zawartą w sierpniu 2023 r. oraz decyzją akcjonariuszy Arena.pl przejmie pakiet kontrolny w hiPower Europe. W zamian dotychczasowi udziałowcy hiPower Europe obejmą akcje nowej emisji Arena.pl. Akcje nowej emisji będą stanowić 75,09% w podwyższonym kapitale zakładowym spółki notowanej na NewConnect. Jednocześnie, po rejestracji zmian statutu spółki w KRS, Arena.pl zmieni nazwę na hiPower Energy, wyjaśniono.

Przedmiotem działania spółki będzie rozwijanie i komercjalizowanie w Europie technologii związanych z zielonym wodorem, które z powodzeniem są już stosowane w Azji, podano również.

"Coraz wyraźniej widzimy, że wodór staje się paliwem przyszłości. Zgodnie z unijną strategią wodorową na przestrzeni najbliższych dekad będzie on odgrywał coraz istotniejszą rolę w obszarze mobilności i przemysłu. Rozwijanie oraz komercjalizowanie przyjaznych środowisku i atrakcyjnych z biznesowego punktu widzenia technologii opracowanych przez hiPower Europe to kierunek, w którym chcemy dalej zmierzać"- powiedział prezes hiPower Energy (dawnej Arena.pl) Wojciech Kowalski.

hiPower wdrożyło już swoje opatentowane rozwiązania m.in. w Tajwanie, Flipinach i Malezji. Oprócz mobilnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych firma wprowadziła również nowatorską technologię recyklingu wodoru z gazów przemysłowych. Obecnie hiPower Europe kontynuuje realizację projektów badawczo-rozwojowych z azjatyckimi partnerami. Jej strategicznym celem jest uruchomienie linii produkcyjnej dla ogniw paliwowych w Polsce, której automatyzacja pozwoli obniżyć koszty produkcji i w pełni odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku.

Jak przypomniano w komunikacie, hiPower Energy (d. Arena.pl) buduje grupę spółek wodorowych. 11 września br. podpisała przedwstępną umowę nabycia 61,54% udziałów spółki H2 Beskidy – twórcy stacji wodorowych i elektrolizerów, które można zintegrować ze stacjami benzynowymi lub zastosować w systemach niezależnego zasilania. Wartość udziałów ustalono na 932 tys. zł. Transakcja zostanie zrealizowana ze środków własnych lub finansowania dłużnego. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego w związku z przejęciem większościowego pakietu udziałów hiPower Europe, jedynym warunkiem niezbędnym do realizacji umowy nabycia spółki H2 Beskidy jest pozytywny wynik badania due diligence.

hiPower Europe, jako pierwsza w Europie, rozpoczyna wdrażanie innowacyjnej technologii odzysku wodoru z gazów resztkowych, niedostępnej dotychczas na rynku europejskim. Firma posiada również zasilane metanolem ogniwa paliwowe do produkcji energii elektrycznej i ciepła oraz mobilne stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

(ISBnews)