Credit Agricole: zielony kredyt dla małych i średnich firm

Liderzy ESG, Zielone Finanse w Polsce

Credit Agricole oferuje Zielony Kredyt dla małych i średnich firm. Pieniądze można przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji proekologicznych lub działań związanych ze zrównoważonym rozwojem. 

Firmy z sektora SME (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa), podobnie jak i duże korporacje muszą dostosowywać się do wymogów Zielonego Ładu. Także rosnących wymagań rynkowych związanych z ochroną środowiska. Credit Agricole wprowadza nowy produkt do swojej ofercie: Zielony Kredyt na preferencyjnych warunkach. 

– Jako bank zaangażowany ekologicznie chcemy ułatwiać firmom skuteczną ekotransformację. Pomagamy zdobyć środki na inwestycje, które pozwalają znacząco obniżyć koszty działania i przyczyniają się do ograniczania negatywnego wpływu na środowisko – mówi Piotr Skoczek dyrektor Departamentu Zarządzania Produktami Kredytowymi w Credit Agricole. 

Nawet 10 mln zł na wsparcie zmian

Korzystając z Zielonego Kredytu klienci mogą sfinansować m.in. zakup lub wymianę maszyn i urządzeń na bardziej nowoczesne i energooszczędne lub na instalację odnawialnych źródeł energii. Kredyt można wykorzystać także na zakup lub budowę energooszczędnych budynków, ewentualnie termomodernizację istniejących nieruchomości.

Kwota, o którą można wnioskować to nawet 10 mln zł. Maksymalny okres kredytowania wynosi 15 lat.

– Mamy nadzieję, że wyraźnie niższy koszt pozyskania kredytu zachęci klientów do inwestowania w nowoczesne rozwiązania proekologiczne – zachęca Piotr Skoczek.